Про затвердження Порядку підготовки та допуску до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом

Наказ МОН № 1069 від 19.08.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1069 від 19 серпня 2020 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 жовтня 2020 р. за № 971/35254

 

Про затвердження Порядку підготовки
та допуску до освітньої діяльності в системі
освіти пластових виховників та скаутлідерів
за пластовою, скаутською освітньою (навчальною)
програмою чи пластовим або скаутським методом

Відповідно до частини п'ятої статті 4 Закону України "Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху", згідно з пунктом 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), з метою реалізації засад державної політики щодо сприяння розвитку пластового, скаутського руху НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок підготовки та допуску до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом, що додається.

2. Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Сальков В.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л.

Т. в. о. Міністра              С. Шкарлет

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
19 серпня 2020 року № 1069

 

ПОРЯДОК
підготовки та допуску до освітньої діяльності в системі освіти пластових
виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною)
програмою чи пластовим або скаутським методом

1. Цей Порядок визначає механізм підготовки та допуску пластовими, скаутськими громадськими об'єднаннями до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом.

2. Терміни, використані у цьому Порядку, вживаються у таких значеннях:

  • допуск до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом (далі - допуск до освітньої діяльності пластових виховників, скаутлідерів) - процес, що передує укладенню трудового договору суб'єкта освітньої діяльності в системі позашкільної освіти з претендентом на посаду керівника гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи, що забезпечують здобуття позашкільної освіти за пластовим, скаутським напрямом позашкільної освіти;
  • підготовка пластових виховників та скаутлідерів - організація пластовими, скаутськими громадськими об'єднаннями курсів, вишколів, тренінгів для їх членів, спрямованих на реалізацію пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми відповідно до пластового або скаутського методу, що передує допуску до освітньої діяльності пластових виховників, скаутлідерів;
  • суб'єкт освітньої діяльності в системі позашкільної освіти - суб'єкти освітньої діяльності, що становлять структуру позашкільної освіти відповідно до статті 5 Закону України "Про позашкільну освіту", зокрема, заклади загальної середньої освіти.

Інші терміни, використані у цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху", "Про освіту", "Про позашкільну освіту".

3. Перед допуском до освітньої діяльності пластових виховників, скаутлідерів відповідне пластове, скаутське громадське об'єднання здійснює їх підготовку шляхом проходження їхніми членами курсів, вишколів, тренінгів, спрямованих на реалізацію пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми з дітьми та молоддю відповідно до пластового або скаутського методу.

4. Організаційний, методичний та інформаційний супровід підготовки пластових виховників та скаутлідерів здійснюють пластові, скаутські громадські об'єднання. Такий супровід може здійснюватися спільно з органами виконавчої влади, закладами освіти, науковими установами, зокрема в межах окремих програм, що включають, серед іншого, такі рівні навчання: кваліфікаційні (ознайомчі) вишколи; базові і лідерські вишколи; спеціалізовані адміністративні та інструкторські вишколи; тренінги для тренерів. Такі програми можуть реалізовуватись на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.

5. Пластові, скаутські громадські об'єднання визначають критерії засвоєння програми курсів, вишколів, тренінгів, зміст рівнів навчання, очікувані результати навчання (знання, вміння, навички, інші складові компетентностей).

Видатки на організацію курсів, вишколів, тренінгів здійснюються відповідно до законодавства України.

6. Проходження курсів, вишколів, тренінгів відбувається відповідно до розроблених пластовими, скаутськими громадськими об'єднаннями навчальних програм, що складаються із опису, теоретичних положень, вправ, психолого-педагогічних та інших професійних порад тренеру з проведення тренінгу щодо взаємодії з групою та інших компонентів.

Під час курсів, вишколів, тренінгів члени пластових, скаутських громадських об'єднань відповідно до рівня навчання опановують навчальний матеріал і методологічні основи для використання в освітньому процесі за пластовим, скаутським напрямом позашкільної освіти.

7. Пластові виховники, скаутлідери, що успішно пройшли підготовку, спрямовану на реалізацію пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми з дітьми та молоддю відповідно до пластового або скаутського методу отримують сертифікат про проходження пластовим виховником, скаутлідером підготовки у пластовому, скаутському громадському об'єднанні (далі - сертифікат) за формою згідно з додатком до цього Порядку. Сертифікат є підставою для допуску до освітньої діяльності пластових виховників, скаутлідерів.

8. Подання пластовим виховником, скаутлідером, що є претендентом на посаду керівника гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи, що забезпечують здобуття позашкільної освіти за пластовим, скаутським напрямом позашкільної освіти, сертифіката надає суб'єкту освітньої діяльності в системі позашкільної освіти право укласти трудовий договір із таким претендентом.

9. Сертифікат, що забезпечує допуск до освітньої діяльності пластових виховників за пластовою освітньою (навчальною) програмою згідно із пластовим методом, видається безоплатно Молодіжною організацією "ПЛАСТ-Національна скаутська організація України" (ПЛАСТ-НСОУ).

10. Сертифікат, що забезпечує допуск до освітньої діяльності скаутлідерів за скаутською освітньою (навчальною) програмою згідно із скаутським методом, видається безоплатно скаутськими громадськими об'єднаннями.

11. Пластові виховники реалізовують пластову освітню (навчальну) програму за пластовим методом; скаутлідери реалізовують скаутську освітню (навчальну) програму за скаутським методом.

12. Копії сертифікатів, поданих суб'єкту освітньої діяльності в системі позашкільної освіти та завірених ними, зберігаються в особовій справі керівника гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи, що забезпечують здобуття позашкільної освіти за пластовим, скаутським напрямом позашкільної освіти та підлягають архівуванню суб'єктом освітньої діяльності в системі позашкільної освіти.

В. о. генерального директора
директорату дошкільної,
позашкільної та інклюзивної освіти                                 В. Сальков

Освіта.ua
19.10.2020

Для учителей предусмотрено сокращение рабочего времени Увеличение продолжительности рабочего времени является правом, а не обязанностью работодателя
Выпускников школ освободят от ДПА Выпускников, которые завершают получение полного среднего образования, освободят от ДПА
В Киеве дети будут учиться в световой промежуток дня Такой режим обучения вводится, чтобы максимально снизить зависимость школ от отключений электроэнергии
В киевских школах перенесено время начала уроков Учебные занятия в столичных школах теперь будут начинаться в 9.00
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев