Про використання у 2016/2017 навчальному році навчальних програм з позашкільної освіти

Лист МОН № 1/9-519 від 03.10.16 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-519 від 03 жовтня 2016 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державних адміністрацій
інститути післядипломної педагогічної освіти

Про використання у 2016/2017 навчальному році
навчальних програм з позашкільної освіти

Міністерство освіти і науки України інформує про використання у 2016/2017 навчальному році навчальних програм з позашкільної освіти.

Навчальна програма з позашкільної освіти - це нормативний документ, що визначає мету, завдання, зміст, обсяг, порядок, способи організації навчально-виховної діяльності та вимоги до її результатів.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про позашкільну освіту» навчально-виховний процес у позашкільних навчальних закладах здійснюється за типовими навчальними програмами та іншими навчальними програмами за умови затвердження їх відповідними місцевими органами виконавчої влади.

Типова навчальна програма з позашкільної освіти затверджується наказом Міністерства освіти і науки України.

Також Міністерством освіти і науки України може надаватися відповідний гриф навчальним програмам з позашкільної освіти, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу на кращу науково-методичну розробку з питань позашкільної освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 06.10.2003 № 674, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 січня 2004 р. за № 100/8699) та тим, які визначають зміст роботи гуртків, творчих об’єднань, секцій, що не забезпечені типовими програмами.

Зазначені навчальні програми повинні пройти науково-методичну експертизу у відповідній комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України згідно з Порядком надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.06.2008 № 537, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/1 5319). Навчальні програми, що мають відповідний гриф МОН, можуть використовуватися в усіх навчальних закладах системи освіти.

За необхідності врахування особливостей навчально-виховного процесу, методичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, рівня підготовленості вихованців певного навчального закладу, регіональних особливостей керівник гуртка може внести до такої програми необхідні зміни, що мають бути затверджені відповідним Місцевим органом управління освітою. Внесені зміни не повинні впливати на загальний зміст навчальної програми та кількість навчальних годин. Незмінними мають залишатися мета, завдання і прогнозований результат освітньої діяльності.

З метою забезпечення діяльності гуртків, творчих об’єднань, секцій, які працюють тільки у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці та відповідають потребам конкретного регіону, навчальні програми з позашкільної освіти можуть бути затверджені наказами обласних, районних, міських органів управління освітою згідно із встановленою ними органами процедурою. Вимоги до змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти визначені в листі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 05.06.2013 № 14.1/10-1685.

Чинні програми з позашкільної освіти, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, розміщено на офіційному веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти (http://www.imzo.gov.ua/osvita/pozashkilna-osvita-ta-Vihovna-robota/navchalni-programi/) та державних центрів позашкільної освіти: Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (http://nenc.gov.ua), Національного центру «Мала академія наук України» (http://man.gov.ua), Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (http://ukrjuntur.org.ua), Українського державного центру позашкільної освіти (http:// udcpo.com.ua).

Навчальні програми, затверджені Місцевими органами виконавчої влади, повинні бути розміщені на офіційних веб-сайтах відповідних органів управління освітою або їх методичних структур.

Акцентуємо увагу, що термін дії грифу Міністерства освіти і науки України навчальній літературі з позашкільної освіти - 5 років з дня офіційного затвердження відповідного рішення.

Координацію діяльності з розроблення навчальних програм за основними напрямами позашкільної освіти здійснюють Інститут модернізації змісту освіти та державні центри позашкільної освіти - за відповідними напрямами позашкільної освіти.

Просимо зміст листа довести до відома всіх заінтересованих осіб.

Заступник Міністра       Павло Хобзей

Освіта.ua
03.10.2016

В МОН разработали механизм апробации школьных учебников Процесс апробации предполагает исследование качества учебников и соответствия стандартам
Большинство украинцев сообщили о снижении качества образования Украинцы отмечают снижение качества образования или невозможность получить образовательные услуги
Мы должны создать условия для свободной работы учителей, – министр МОН при министре Оксене Лесовом будет акцентировать свое внимание на изменении культуры в школе
Правительство начнет тотальную борьбу с образовательной бюрократией Новый подход к управлению системой образования станет ключевым вектором работы правительства
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев