Про підтримку позашкільної освіти та збереження мережі позашкільних закладів

Лист МОН № 1/9-547 від 22.10.2014 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-547 від 22 жовтня 2014 року

Про підтримку позашкільної освіти
та збереження мережі позашкільних закладів

З метою забезпечення прав дітей на позашкільну освіту Міністерством освіти і науки України проведено моніторинг та аналіз мережі позашкільних навчальних закладів в регіонах станом на 15 вересня 2014 року.

Згідно з оперативними даними, що надійшли від місцевих органів управління освітою, на початок 2014/2015 навчального року не відкрито жодного нового позашкільного навчального закладу. Натомість в ряді областей з метою економії коштів поширюється практика реорганізації, злиття або об’єднання профільних позашкільних закладів, приєднання їх до загальноосвітніх навчальних закладів тощо. Нерідко такі рішення приймаються органами місцевого самоврядування з порушенням статті 9 Закону України "Про позашкільну освіту" та без врахування думки громади.

Таким чином, реорганізовані позашкільні заклади в м. Коростені Житомирської області, м. Фастові Київської області, м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області, м. Охтирці Сумської області.

В Херсонській області тривалий час Чаплинська районна рада не може вирішити на користь дітей долю Будинку дитячої та юнацької творчості смт. Асканія-Нова, постійно реформуючи його, приєднуючи до різних навчальних закладів.

В Запорізькому районі Запорізької області прийнято рішення про функціонування Центру дитячої та юнацької творчості у вигляді відділу районної комунальної установи, незважаючи на те, що законодавством не передбачений такий тип навчального закладу.

Крім того, виявлено тривожну тенденцію щодо реорганізації дитячо-юнацьких спортивних шкіл в дитячо-юнацькі клуби фізичної підготовки, що звужує права спортивно обдарованих дітей на розвиток здібностей в обраному виді спорту, унеможливлює досягнення ними високих спортивних результатів, формування резерву національних збірних команд України. Такі приклади існують в Запорізькій та Херсонській областях.

В умовах обмеженого фінансування галузі освіти, враховуючи зростаючий попит населення на позашкільну освіту та необхідність охоплення змістовним дозвіллям дітей, зокрема і тих, які вимушено переселені із зон проведення антитерористичної операції, просимо вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення мережі діючих позашкільних навчальних закладів в регіонах та кількості гуртків в них.

Міністр       Сергій Квіт

Освіта.ua
22.10.2014

МОН поручило начать прием учеников в школы Министерство образования и науки поручило организовать прием заявлений о зачислении в школы
Депутаты предлагают отменить норму 175 учебных дней Депутаты предлагают отменить нормы по продолжительности учебного года во время военного положения
Расходы на образование в 2022 году сократили на 14 млрд грн Образовательная субвенция местным бюджетам в 2022 году будет сокращена почти на 11 млрд гривен
Всем педагогам гарантируют выплату зарплаты Педагогам гарантируют обеспечение выплаты зарплаты или сохранение среднего заработка
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев