Про співпрацю з Національною організацією скаутів України

Лист ІІТЗО № 14.1/10-2592 від 26.07.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА
«ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ»

№ 14.1/10-2592 від 26 липня 2013 року

Ректорам (директорам) Кримського республіканського,
обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти,
Київського університету імені Б. Грінченка,
Інституту післядипломної освіти
Севастопольського міського гуманітарного університету

Про співпрацю з Національною
організацією скаутів України

Процеси державотворення, що відбуваються в незалежній Україні протягом останніх десятиліть, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно свідомих громадян, формування у підростаючого покоління активної громадянської позиції. Значну роль у формуванні юних громадян України відіграє їх участь у діяльності громадських організацій та об’єднань, які спрямовані на соціалізацію, здобуття необхідного досвіду, самореалізацію, творчий, фізичний та інтелектуальний розвиток дітей і молоді.

За даними Державної служби молоді та спорту станом на 1 січня 2013 року в Україні зареєстровано 18 всеукраїнських дитячих громадських організацій, 186 всеукраїнських молодіжних громадських організацій, 21 всеукраїнська спілка молодіжних громадських організацій та біля 8000 місцевих молодіжних і дитячих громадських організацій.

Одне із провідних місць серед дитячих та молодіжних громадських організацій належить Національній організації скаутів України (НОСУ) та Національній скаутській організації України "Пласт". Діяльність скаутських громадських організацій регламентується законами України від 05.02.1993 № 2998-ХІІ "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", від 01.12.1998 № 281-XIV "Про молодіжні та дитячі громадські організації"; Указом Президента України від 06.10.1999 № 1284 "Про першочергові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики та підтримки молодіжних громадських організацій". Такі нормативні документи, як Указ Президента України від 28.03.2008 № 279 "Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні", Постанова Верховної Ради України від 01.11.2011 № 3984 "Про відзначення 100-річчя українського скаутського руху", наказ Міністерства освіти і науки України від 05.05.2008 № 367 "Про сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні" передбачають виконання відповідних заходів щодо підтримки та розвитку скаутського руху.

Досвід розвинених країн світу свідчить про визначну та інноваційну роль Всесвітньої Організації Скаутського Руху (ВОСР) у справі освіти та виховання молоді. Єдиним офіційним представником ВОСР у нашій державі є Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Національна Організація Скаутів України" (НОСУ), діяльність якої спрямована на процес гармонійної, всебічної освіти та розвитку особистості.

Основними шляхами використання потенціалу Національної організації скаутів України (НОСУ) у вихованні учнівської молоді може стати проведення акцій за участю скаутів і школярів; залучення фахівців скаутського руху до виховної роботи навчальних закладів; ознайомлення педагогів з методикою виховної роботи скаутських організацій через систему спільних семінарів, конференцій, тренінгів за такими темами: "Освіта протягом життя на основі Скаутського Методу", "Скаутський Метод - ефективна система самоосвіти молоді", "Особливості формування скаутських груп на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів", "Скаутська молодіжна програма", "Система малих груп у скаутському русі", "Взаємодія педагогів, батьків і місцевої громади з питань виховання дітей та молоді".

Рекомендуємо у навчально-виховному процесі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів використовувати досвід скаутських організацій з виховання дітей та молоді на засадах добра і моралі, здорового способу життя, гармонії з природою та любові до рідного краю, залучати тренерів Національної Організації Скаутів України до організації виховних заходів.

Доцільним буде залучення обласних осередків НОСУ до організації туристських змагань та зльотів, Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця" та Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Звертаємо увагу, що науково-методичною комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України схвалено для використання навчальну програму "Юні скаути" (автори Власенко С. С., Майдибура А. В.). Програму розміщено на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти у вкладці "Позашкільна освіта" (www.iitzo.gov.ua), надруковано у збірнику "Позашкілля: навчальні програми" (бібліотека "Шкільний світ", 2013 рік).

Детальну  інформацію про діяльність Національної організації скаутів України (НОСУ) можна отримати на офіційному сайті www.ukrscout.org або за телефоном (0-44) 592-50-05.

Директор       О. А. Удод

Освіта.ua
26.07.2013

Киев закрывает школы до 8 ноября Столичные школы прекращают посещение получателей образования с 23 октября по 8 ноября
Киев готовится к переходу в «красную» зону Киев попадет в «красную» зону карантина из-за стремительного ухудшения эпидемической ситуации
Столичный профсоюз стал на защиту непривитых педагогов Профсоюз призвал МОЗ отменить решение об обязательной вакцинации педагогов
Приказ об обязательной вакцинации педагогов обжалован в суде Суд просят признать противоправным приказ МОЗ об обязательной вакцинации педагогов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев