Щодо забезпечення у 2021 році роботи пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та пунктів перевірки

Лист МОН № 1/9-209 від 22.04.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-209 від 22 квітня 2021 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій

Щодо забезпечення у 2021 році
роботи пунктів проведення
зовнішнього незалежного оцінювання
та пунктів перевірки

Шановні колеги!

Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10.01.2017 № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.01.2017 за № 118/29986 (із змінами), на базі закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, визначених регіональними центрами оцінювання якості освіти за поданням департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, проводиться зовнішнє незалежне оцінювання (далі - зовнішнє оцінювання) та перевірка сертифікаційних робіт.

Повідомляємо, що пункти проведення (зовнішнього незалежного оцінювання (далі - пункти ЗНО) мають розміщуватися в окремій будівлі або в її частині, ізольованій на час проведення зовнішнього оцінювання (21, 24, 25, 28 травня, 91, 04, 07, 10, 15 червня, 29 червня - 16 липня 2021 року), пункти перевірки - на строк проведення перевірки сертифікаційних робіт (25 травня - 16 червня, 30 червня - 23 липня 2021 року) (відповідно до пунктів 9, 10, 16,22, 24 Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2015 № 85, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2015 за № 175/26620 (із змінами), пунктів 29, 33, 42, 43 Календарного плану підготовки та проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020 № 1210).

Також нагадуємо, що відповідно до пунктів 3, 9, 13, 18, 21 Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 222:

1) залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців (далі - працівники) для роботи в пунктах ЗНО та пунктах перевірки здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти за пропозиціями місцевих органів управління освітою, закладів освіти;

2) особи, які залучаються до виконання обов'язків старших інструкторів, інструкторів, чергових пункту ЗНО з певного предмета, не можуть мати фаху та/або здійснювати викладання навчального предмета, із якого проводиться зовнішнє оцінювання (кількість працівників одного закладу освіти в пункті ЗНО, які залучаються до виконання обов'язків старшого інструктора або інструктора, не повинна перевищувати 50% загальної кількості працівників, які залучаються для роботи у відповідному пункті ЗНО; добір працівників, які залучаються до виконання обов'язків чергових пункту ЗНО, здійснюється, як правило, із числа працівників не менш як двох закладів освіти);

3) за виконання робіт (надання послуг), пов'язаних із проведенням зовнішнього оцінювання, працівникам нараховується винагорода відповідно до Схеми оплати праці педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців, що залучені до організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання і не перебувають у штаті Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 985 (на час залучення до проведення зовнішнього оцінювання за працівниками зберігається місце роботи (посада) та заробітна плата за їх основним місцем роботи);

4) за основним місцем роботи працівника його керівником мають бути внесені зміни до графіка роботи такого працівника на час його участі в заходах із підготовки до виконання та безпосереднього виконання обов'язків, пов'язаних із проведенням зовнішнього оцінювання.

Зауважуємо, що працівників, які проходять курси підвищення кваліфікації в період їх залучення до проведення зовнішнього оцінювання, у дні проведення зовнішнього оцінювання має бути звільнено від проходження курсів. Унесення змін до графіка роботи та/або звільнення від проходження курсів здійснюються на підставі особистої заяви працівника, де зазначені дати, час і тривалість підготовки до проведення зовнішнього оцінювання та виконання відповідних обов'язків.

У зв'язку із зазначеним просимо:

1) організувати до 07 травня 2021 року (включно) подання місцевими органами управління освітою, закладами освіти до регіональних центрів оцінювання якості освіти (відповідно до їх замовлень) пропозицій щодо залучення працівників для роботи в пунктах ЗНО та пунктах перевірки;

2) вжити заходів щодо внесення змін до режиму роботи закладів освіти, на базі яких діятимуть пункти ЗНО та пункти перевірки, і графіка роботи працівників, а також звільнити працівників, залучених для проведення зовнішнього оцінювання, від проходження курсів підвищення кваліфікації (за потреби).

З повагою
заступник Міністра                                         Любомира Мандзій

Освіта.ua
22.04.2021

Популярні новини
В Госбюджет вернут субвенцию на НУШ В Государственный бюджет на 2023 год будет возвращена субвенция на НУШ
Почти 2 млн школьников учатся дистанционно В МОН отмечают, что все больше учеников возвращается к очной и смешанной формам обучения
Два украинских вуза включены в QS Graduate Employability Rankings Два украинских вуза – в рейтинге лучших для дальнейшего трудоустройства выпускников
Учителя постепенно возвращаются в Украину С начала учебного года более 3,5 тысяч украинских учителей вернулись в страну
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Добрий день.Скажіть будь ласка, а якщо заставляють брати один день літньої відпустки в день зно,це правильно і чи законно? Дякую за відповідь.
Галина
Для Таня: Тобто? Ви здаєте ЗНО, чи Ви вчитель і школа в цей день буде закрита. тому відправляють у відпустку?
Таня
Я вчитель. моя школа працює.
Таня
я була старший інструктор по зно. по основному місці роботи в цей день потрібно писати заяву на частину щорічної основної відпустки.
Комментировать
Marina Sergeeva
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чому вчителя,який під час ЗНО буде виконувати обов’язки інструктора, змушують писати заяву за власний рахунок на той день коли він залучений у ЗНО? Міськво відмовляється оплачувати цей день, як робочий. Чи законно це??
Марина
Для Marina Sergeeva: ви отримали відповідь на своє запитання?
Ирина
Це незаконно. Я працюю в садочку. Нам теж так казали. Ми показали документ де прописано що зберігається оклад і оплачується ЗНО . Заява інша. Там пишеться що зберігається оклад. Так що вимагайте те що вам положено по закону!!!
Комментировать
Любовь колесникова
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка,хто забезпечує доставку учнів до пункту здачі ЗНО, якщо відстань між містом здачі ЗНО та селищем,де знаходиться ліцей,30 км ?.За чий рахунок? Дякую.
Влад
Для Любовь колесникова: Якщо погодилися на ДПА, то школа, якщо ЗНО, то це Ваша справа, як добиратися. ЗНО Ви здаєте вже для вступу, школі це не потрібно
Влад
Ліцей*
Любовь колесникова
Дякую за роз’яснення!
Комментировать