Щодо коштів на забезпечення проведення дистанційного навчання

Лист МОН № 1/9-496 від 31.08.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-496 від 31 серпня 2020 року

Департаменти (управління) освіти і
науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Щодо коштів на забезпечення
проведення дистанційного навчання

Міністерство освіти і науки України інформує, що, за даними Державної казначейської служби, станом на 01 січня 2020 р. залишки коштів освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів склали 5257 097,7 тис. грн, у тому числі, 1901231, тис. грн, що мають цільове призначення відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1106-р та № 1109-р.

За січень-липень 2020 року обсяг освітньої субвенції, який був перерахований Державною казначейською службою до місцевих бюджетів, склав 49 513 975,5 тис. гривень.

Так, станом на 01 серпня 2020 р. залишки освітньої субвенції та кошти, які не використані протягом січня-липня, становили 8 590 394,2 тис. гривень.

Порядком та умовами надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6, визначено, що залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів, зазначених у частині першій статті 1032 Бюджетного кодексу України.

Перелік напрямів, на які насамперед необхідно спрямовувати залишки освітньої субвенції, не є вичерпним.

З огляду на те, що протягом 2020/2021 навчального року в Україні будуть з'являтись «червоні зони» епідемічної небезпеки поширення СОVID-19, в яких навчання буде переводитись у дистанційний формат, Міністерство освіти і науки рекомендує місцевим органам виконавчої влади, в першу чергу, використовувати зекономлені кошти на забезпечення проведення дистанційного навчання, зокрема на оновлення матеріально-технічної бази та навчального обладнання закладів освіти, преміювання вчителів, встановлення їм надбавок за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність і напруженість у роботі тощо.

Також звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам місцеві органи виконавчої влади мають право передавати кошти субвенції та залишки субвенції минулих років у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам.

Т. в. о. Міністра                            Сергій Шкарлет

Освіта.ua
31.08.2020

Популярні новини
Стартовала регистрация абитуриентов в магистратуру Стартовала регистрация абитуриентов, которые будут сдавать вступительные тесты в магистратуру
Итоги недели в образовании: главные события Наиболее значимые события недели в украинском образовании
Правительство установило дату начала учебного года Новый учебный год в школах начнется 1 сентября и завершится 30 июня
Открыт счет для восстановления украинского образования На счет можно сделать пожертвование для решения проблем образовательной отрасли Украины
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев