Про затвердження зразка Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, зразка Інформаційної картки до нього та їх технічного опису

Наказ МОН № 1529 від 29.12.14 року

Втратив чинність (підстава)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1529 від 29 грудня 2014 року

Про затвердження зразка Сертифіката зовнішнього
незалежного оцінювання, зразка Інформаційної картки до
нього та їх технічного опису

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2015 р.
за № 66/26511

Відповідно до частини п’ятої статті 45 Закону України «Про вищу освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, наказую:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) зразок Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

2) зразок Інформаційної картки до Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

3) технічний опис Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та Інформаційної картки до Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (додається).

2. Департаменту вищої освіти (Коровайченко Ю.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Совсун І.Р.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр            С. Квіт

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
29.12.2014 № 1529

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та Інформаційної картки до Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання

1. Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі - Сертифікат) виготовляється на білому аркуші розміром 148 х 210 мм, щільність якого становить 80 г/кв. м.

У лівій верхній частині Сертифіката вклеюється фотокартка особи, яка зареєстрована для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (далі - особа), розміром 3 х 4 см. Нижній правий кут фотокартки скріплюється із бланком Сертифіката спеціальною номерною голографічною наліпкою прямокутної форми розміром 15 х 25 мм. На наліпці розміщено логотип Українського центру оцінювання якості освіти, а також номер, що складається із семи цифр. Фон наліпки - сріблясто-синій, на ньому багато разів повторюється зменшений логотип Українського центру оцінювання якості освіти.

Праворуч від фотографії розміщено інформацію, зазначену друкарським способом:

 • перший рядок у центрі: "УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ";
 • другий та третій рядки у центрі: "СЕРТИФІКАТ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ";
 • четвертий рядок у центрі: номер Сертифіката; праворуч - РШ-код;
 • п’ятий, шостий рядки у центрі: прізвище, ім'я, по батькові особи;
 • сьомий рядок у центрі: назва, серія, номер документа, що посвідчує особу, на підставі якого особу зареєстровано для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
 • восьмий, дев'ятий рядки: "ПРОЙШОВ(ЛА) У 20___ РОЦІ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ З ТАКИХ ПРЕДМЕТІВ:". Зазначається рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

В основній частині Сертифіката вказуються навчальні предмети із зазначенням рівня складності, із яких особа проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання, дата виконання завдань сертифікаційної роботи. Факт проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання підтверджується підписом уповноваженої особи Українського центру оцінювання якості освіти та спеціальною номерною печаткою Українського центру оцінювання якості освіти - "Для сертифікатів".

У наступних двох рядках зазначено «Директор Українського центру оцінювання якості освіти», праворуч вказуються ініціали та прізвище директора, розміщуються зображення його підпису та відтиску печатки Українського центру оцінювання якості освіти.

Рядком нижче ліворуч особою, яка оформляє Сертифікат, рукописним способом зазначається номер голографічної наліпки, наклеєної на Сертифікаті. У правій нижній частині Сертифіката розміщується штрих-код доступу до інформації про проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання, що знаходиться в базі даних учасників та результатів зовнішнього незалежного оцінювання Українського центру оцінювання якості освіти.

У нижній частині зазначається: «Сертифікат дійсний до 31 грудня 20___року». Зазначається рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

2. Інформаційна картка до Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (далі - Інформаційна картка) виготовляється на білому аркуші паперу розміром 210 х 297 мм.

На титулі Інформаційної картки зазначено:

 • перший рядок у центрі: "УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ";
 • другий та третій рядки у центрі: "ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА ДО СЕРТИФІКАТА ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ";
 • четвертий рядок у центрі: номер Сертифіката.

Ліворуч у п’ятому рядку розміщується штрих-код доступу до інформації про проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання, що знаходиться в базі даних учасників та результатів зовнішнього незалежного оцінювання Українського центру оцінювання якості освіти; праворуч - PIN-код.

В основній частині Інформаційної картки в шостому рядку зазначено «РЕЗУЛЬТАТИ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ 20__ РОКУ» та подається таблиця результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що складається з чотирьох граф.

У першій графі таблиці зазначаються назви навчальних предметів (із зазначенням рівнів складності), вибраних особою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання під час реєстрації. У другій графі - номер облікового запису в протоколі результатів зовнішнього незалежного оцінювання з певного предмета. У третій графі вказується цифрами кількість тестових балів, набраних особою за виконання завдань сертифікаційної роботи з певного предмета. У четвертій графі - результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів, зазначені цифрами та словами.

У разі необхідності в таблиці результатів зовнішнього незалежного оцінювання може бути вказана інша інформація:

 • якщо особа не набрала мінімальної кількості тестових балів, необхідної для визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання, у четвертій графі робиться запис «Не склав(ла)»;
 • якщо результат особи було анульовано, у третій графі проставляється умовне позначення - «* * *», у четвертій графі робиться запис: «Результат анульовано»;
 • якщо через відсутність результату зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури особу не допущено до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з інших предметів, навпроти назви певного предмета у третій графі проставляється умовне позначення - «* * *», у четвертій графі робиться запис: «Не допущено»;
 • якщо особа не брала участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з певного предмета, то навпроти його назви у третій графі проставляється умовне позначення - «* * *», у четвертій графі робиться запис: «Не з’явився(лася)».

У наступних двох рядках зазначається «Директор Українського центру оцінювання якості освіти», праворуч вказуються ініціали та прізвище директора, розміщуються зображення його підпису та відтиску печатки Українського центру оцінювання якості освіти.

У нижній частині Інформаційної картки робиться запис: "Інформаційна картка дійсна в разі пред'явлення Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується номер документа) та перевірки вищезазначених даних на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти: www.testportal.gov.ua".

Директор
департаменту вищої освіти                           Ю.М. Коровайченко

Освіта.ua
29.12.2014

Популярні новини
Почти половина школьников учатся дистанционно Обучение проходит в 12 902 школах. 8 тысяч школ функционируют традиционно или смешано
Google предоставит 2 млн долларов на цифровое образование украинцев Новый грант на 2 миллиона долларов направят на обучение украинцев цифровой грамотности
Итоги недели в образовании: главные события Наиболее значимые события недели в украинском образовании
В ВР предлагают реально ограничить пребывание ректоров в должности Лицо, возглавлявшее учебное заведение два срока, не сможет быть избрано или назначено
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев