Про вимкнення програм російських телевізійних мовників

Лист МОН №1/9-426 від 26.08.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/9-426 від 26 серпня 2014 року

Департаменти (управління) освіти
і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій

Про вимкнення програм
російських телевізійних мовників

Відповідно до листа Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 08.08.2014 № 17/1421 Міністерство повідомляє.

В умовах інформаційної війни, коли російськими ЗМІ свідомо й цілеспрямовано подається неправдива інформація про події в нашій країні, створюється атмосфера ворожого ставлення до українців і України, а в програмах російських телевізійних мовників містяться посягання на суверенітет й цілісність нашої держави, на засіданні Кабінету Міністрів України 23.07.2014 року Прем’єр-міністром А. Яценюком надано усне доручення всім органам влади щодо безумовного виконання рішень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та Ухвал Окружного адміністративного суду м. Києва стосовно неприпустимості поширення в будь-який спосіб на території України телевізійних каналів, заборонених для ретрансляції.

Так, станом на сьогодні ухвалами Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 березня 2014 року та від 17 липня 2014 року у зв’язку з існуванням очевидної загрози порушення інформаційної безпеки держави, що проявляється в поширенні завідома спотвореної інформації, яка розпалює національну ворожнечу, посягає на права та свободи людини та може призвести до безповоротних процесів порушення територіальної цілісності України тимчасово припинено ретрансляцію в багатоканальних телемережах на всій території України таких іноземних програм: ОАО "ТВ Центр" (ТВ Центр-Іnternational" (ТVСІ)), ОАО "Первый канал" (Первый канал. Всемирная сеть), ВГТРК "РТР-Планета" (РТР-Планета), ВГТРК "Россия-24" (Россия-24), ОАО "Телекомпания НТВ" (НТВ Мир).

Крім того, Національна рада інформує, що такі програми: ОАО "Телерадиокомпания Вооружённых сил Российской Федерации "Звезда" (Звезда), ЗАО "Телекомпания РЕН ТВ" (Рен ТВ), ОАО "Телерадиокомпания "Петербург" (Петербург 5), ОАО "ТНТ-Телесеть", (ТНТ) ВГТРК "Россия 1 (Россия 1)", ОАО Телекомпания "НТВ" (НТВ), Автономная некоммерческая организация "ТВ-Новости" (Russia Today TV (RTTV)), ЗАО "МЕЖГОСУДАРСТВЕННАЯ ТЕЛЕРАДИОКОМПАНИЯ "МИР" (МИР 24), ЗАО "РБК-ТВ" (РосБизнесКонсалтинг-ТВ (РБК-ТВ)) є неадаптовані до вимог законодавства України та такими, що заборонені для розповсюдження на території України.

З метою запобігання поширенню програм російських телевізійних мовників просимо поінформувати керівників навчальних закладів, установ, організацій, які знаходяться у вашому підпорядкуванні, про вимогу безумовного та негайного вимкнення в їх телевізійних та кабельних мережах вищезазначених каналів.

Звертаємо Вашу увагу, що у разі ігнорування даної вимоги, для керівників цих суб’єктів можливі небажані наслідки, у тому числі – настання адміні­стративної, цивільної або кримінальної відповідальності.

Заступник Міністра       Павло Полянський

Освіта.ua
26.08.2014

Популярні новини
Большинство родителей выбирает дистанционное обучение, – опрос Более 60% украинских родителей выбирают для своего ребенка дистанционную форму обучения с 1 сентября
Завершается подтверждение участия в допсессии НМТ Желание принять участие в дополнительной сессии мультитеста подтвердили почти 24.5 тысячи человек
Школы без укрытий будут работать онлайн В офлайн-режиме будут работать только те заведения, в которых должным образом оборудованы укрытия
Итоги недели в образовании: главные события Наиболее значимые события недели в украинском образовании
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев