Про атестацію та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у період воєнного стану в Україні

Лист МОН № 1/12392-22 від 21.10.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/12392-22 від 21 жовтня 2022 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних,
Київської міської державних
(військово-цивільних) адміністрацій

Керівникам закладів дошкільної освіти

Про атестацію та підвищення
кваліфікації педагогічних працівників
закладів дошкільної освіти
у період воєнного стану в Україні

Шановні колеги!

У зв’язку з надходженням до Міністерства звернень і запитів щодо проведення атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022/2023 навчальному році в умовах воєнного стану, введеним відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), повідомляємо про наступне.

Проведення атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти регламентують такі нормативні документи:

  • Закон України «Про освіту» (ст. 50);
  • Закон України «Про дошкільну освіту» (ст.32);
  • Типове положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 06.10.2010 № 930 (зі змінами);
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1109 «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників» (зі змінами) та від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (зі змінами).

З метою зменшення ризиків завдання шкоди життю і здоров’ю, враховуючи поточну ситуацію в країні та керуючись інтересами педагогічних працівників, які атестується в умовах воєнного стану, Міністерством освіти і науки було рекомендовано перенести атестацію педагогічних працівників (лист від 15.03.2022 № 1/3454-22 «Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році).

Звертаємо увагу, що рішення про перенесення атестації ще на один рік може прийматися атестаційними комісіями в будь-які строки та з будь-яких поважних причин (п.3.2., 3.20. розділу III Типового положення).

За педагогічними працівниками, у випадку перенесення їх атестації, зберігаються раніше присвоєні кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

У 2022/2023 навчальному році рекомендуємо завершити проведення атестації педагогів, діяльність яких вивчена до 24 лютого 2022 року, але  атестацію перенесено на рік. Наголошуємо, що результати атестації можуть змінюватися лише за рішенням атестаційної комісії.

При необхідності, рекомендуємо скоротити кількість членів атестаційної комісії до мінімальної та проводити засідання атестаційної комісії в режимі онлайн. Для цього, у наказі керівника закладу освіти «Про створення атестаційної комісії та затвердження її складу» доцільно зазначити про можливість проведення засідань атестаційної комісії в режимі онлайн, з фіксацією результатів електронного голосування (за потребою). У випадку відсутності у педагогічного працівника, який атестується, можливості підключитися в режимі онлайн, засідання може проходити без його участі.

У випадку призупинення дії трудового договору (тимчасового припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасового припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку зі збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором (ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ), атестація педагогічного працівника не проводиться. Адже, на термін призупинення дії трудового договору роботодавець не мусить надавати працівникові зарплату навіть частково.

При цьому, враховуючи поточну ситуацію в регіоні та бажання педагогічного працівника, з яким призупинено дію трудового договору, проведення атестації можливе за рішенням атестаційної комісії. Це стосується і працівників, яким оголошено простій.

Просимо врахувати, що при атестації педагогів, які працюють на двох і більше посадах, варто поєднати терміни атестації: провести атестацію за різними посадами в один рік. При цьому при атестації за кожною посадою оформляється окремий атестаційний лист.

Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників: кожен педагог може самостійно обирати форми навчання, програми і освітні заклади.

Законом України «Про освіту» педагогам гарантується вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників, є можливість вільно обирати види (навчання за освітньою програмою, стажування, участь у сертифікаційних програмах, тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) та форми (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) підвищення кваліфікації.

З повагою
заступник Міністра                                            Віра Рогова

Освіта.ua
21.10.2022

Популярні новини
В УЦОКО опровергли фейк о самом сложном НМТ Информация о якобы проведении самого жесткого теста НМТ не соответствует действительности
Дети, находясь за границей, не должны учиться параллельно МОН не установлены требования относительно параллельного обучения в Украине и за рубежом
Блок заданий НМТ по истории Украины значительно расширили Во время НМТ по истории Украины абитуриенты будут работать с заданиями, охватывающими период в 5 веков
Поступать на разные специальности можно с разными комбинациями НМТ Абитуриенты смогут поступать на разные специальности независимо от комбинации предметов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Rektor.com.ua дуже гарна платформа для підвищення кваліфікації вчителів та вихователів. Дуже багато курсів, вебінаріа. Можливо пройти онлайн у записі.