Щодо тривалості щорічної основної відпустки педагогічних працівників

Лист МОН № 1/12-5828 від 01.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/12-5828 від 01 листопада 2019 року

Труханов Г. Ф.
ЦК профспілки працівників освіти і науки України
вул. Ярославська, 6, м. Київ, 04071

Щодо тривалості щорічної основної
відпустки педагогічних працівників

У Міністерстві освіти і науки України розглянуто Ваше звернення на Урядову гарячу лінію (ТР-9718745) та лист від 23.09.2019 № 02-5/524 щодо надання щорічної основної відпустки тривалістю 56 календарних днів для усіх педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та повідомляємо.

Частиною шостою статті 6 Закону України «Про відпустки» визначено, що керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 № 346.

Тривалість щорічної основної відпустки залежить від посади, яку обіймає педагогічний працівник, та типу закладу або установи, в якому працівник обіймає цю посаду. Отже, педагогічним працівникам в залежності від посади та типу закладу або установи надається щорічна основна відпустка тривалістю 28, 42, 56 календарних днів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 694 були внесені деякі зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346, зокрема щодо збільшення тривалості щорічної основної відпустки вихователям закладів дошкільної освіти, які працюють у групах загального розвитку.

Зазначаємо, що навіть зміни щодо подовження тривалості відпустки вихователів закладів дошкільної освіти (незалежно від типу групи) протягом багатьох років не погоджувались Міністерством фінансів України. Проєкт постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 694 двічі повертався від Міністерства фінансів України без погодження.

Позиція профспілкових організацій щодо подовження тривалості щорічної відпустки педагогічним працівникам лише закладів дошкільної освіти є незрозумілою, адже педагогічні працівники закладів позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів також мають різну тривалість щорічної основної відпустки. І подовження тривалості щорічної основної відпустки усім категоріям педагогічних працівників лише закладів дошкільної освіти у свою чергу спричинить незадоволення педагогічних працівників інших закладів і установ освіти.

Заступник Міністра                                      Світлана Даниленко

Освіта.ua
01.11.2019

Популярні новини
Украинским школьникам будут рассказывать о рашизме В учебные программы теперь будут включены понятия «русскій мір», «рашизм»
Открыт прием заявлений от поступающих в магистратуру Начался прием заявлений от абитуриентов, которые намерены получать образование магистра
Большинство родителей и учителей за онлайн обучение Мнения родителей и учителей относительно форм обучения разные и зависят от региона проживания
В Украине проведут кампанию по популяризации профобразования МОН запускает кампанию, целью которой является изменение отношения людей к профессиональному образованию
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Миколаївна
Працюю пралею в днз у мене щорічна відпустка складає 24 календарних дні,чи маю додаткових 7 днів до щорічної відпустки?
раїса
Добрий день! Відпрацювала 47 років. В цьому році вирішила завершити трудову діяльність і після відпустки подати заяву на повний розрахунок. Дирекція школи та бухгалтерія запропонували переписати заяву на відпустку на 47 робочих дні замість належних 56 мотивуючи тим, що потрібно взяти нового працівника. Чи правомірні їх дії?
Раїса
Для раїса:
Комментировать
Екатерина
Добрий день. Працюю перший рік асистентом вчителя в школі. Оформили на контрактній основі до 29 травня. Контракт продовжують на постійній основі. Скільки календарних днів буде відпустка.? Як розрахувати? Є інвалідність. Чи положено 56 днів?
Ольга
Подскажите, пожалуста, я воспитатель школы-интерната уходу в декретный отпуск и не успеваю отгулять его, могу ли я взять его после декретного больничного, но в этом учебном году? Например, ноябрь и декабрь?
Наталья
Для Ольга: Так, написати заяву після закінчення лікарняного
Комментировать
Ольга
Я керівник хореографічного гуртка в ДНЗ , по новому закону в мене 56 чи 42 д відпустки? В переліку кому не добавили відпустки керівників гуртків не має
Любов
Добрий день.Скажіть будь ласка, яка тривалість відпустки у вихователя буде у 2020 році 56 днів чи 42 дні?
оксана
Добрий день! Чи збільшиться тривалість основної відпустки директорам центрів позашкільної роботи у 2020 році. Дякую.
Леся
Чи правомірно педагогічну відпустку ділити на частини 56 днів, ми брали відпустку тільки в літку було 42 дні, зараз 56 і нам сказали що ми не маємо права її брати в літку, потрібно ділити протягом року, хоча раніше казали що на протязі навчального процесу неможна брати відпустку ,чи маємо ми право брати відпустку повністю влітку?
Ирина
Для Леся: попросите показать документ которым запрещается полный отпуск летом. И, если честно, из моих знакомых педагогов ни у кого не получатся отгулять все 56 дней, выходят в свои отпускные пару тройку дней и готовят классы к новому учебному году. Берите части отпуска на каникулах, чтобы учебный процесс не нарушать
Комментировать
Леся
Як правильно буде рахуватися відпустка 56 днів, чи за період попереднього відпустки