Щодо процедури проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2021 році

Лист МОН № 1/9-342 від 05.07.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-342 від 05 липня 2021 року

Керівникам закладів вищої та фахової
передвищої освіти, які перебувають у сфері
управління МОН і фінансуються з державного
бюджету та приватних закладів вищої освіти

Щодо процедури проведення
конкурсного відбору виконавців
державного замовлення у 2021 році

З метою забезпечення проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку здобувачів вищої та фахової передвищої освіти у 2021 році, закладам вищої та фахової передвищої освіти, які перебувають у сфері управління МОН і приватним закладам вищої освіти, що претендують на отримання міць державного замовлення, необхідно р такі документи:

1. Заяву на участь у відборі виконавців державного замовлення на офіційному бланку за підписом керівника (заповнюється у довільній формі).

2. Перелік виданих сертифікатів про акредитацію освітньої програми (спеціальності, напряму підготовки) із зазначенням спеціальності (напряму підготовки) в межах якої створено освітню програму, номеру сертифіката, дати видачі та строку дії.

3. Копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (для підготовки державного контракту між МОН та виконавцем державного замовлення).

4. Довідку про діяльність учасника конкурсного відбору, що повинна містити в описовій формі коротке висвітлення позитивних аспектів його діяльності, наприклад:

 • показники економічної ефективності (зменшення витрат, показники фінансового добробуту, диверсифікація джерел доходу);
 • показники комерціалізації наукових досліджень і розробок (кількість патентів, прибуток від комерціалізації);
 • загальна чисельність студентів та відсоток загальної чисельності іноземних студентів; ,
 • кадрове забезпечення (чисельність штатних педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, кількість іноземних викладачів, що задіяні в освітньому процесі та науковій діяльності закладу освіти);
 • міжнародна діяльність (кількість міжнародних  дослідницьких або культурно-мистецьких проєктів, місце показників у національних і міжнародних оцінках і рейтингах);
 • зв'язки з випускниками, їх працевлаштування та кар'єрне зростання;
 • показники  матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу (наявність і доступ до Інтернету, наявність дослідних центрів, обладнаних кімнат і лабораторій, наявність технопарків, модернізація бібліотечних фондів, доступ до електронних бібліотек);
 • соціальні показники (кількість студентів певних  соціальних або національних груп (відсотків загальної чисельності студентів), доступ до освіти для студентів з обмеженими можливостями);
 • зв'язки з роботодавцями (кількість заявлених робіт, участь роботодавців в освітньому процесі).

На виконання Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 № 363, з метою об'єктивного, неупередженого та ефективного розміщення державного замовлення на підготовку бакалаврів на основі раніше здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та магістрів на основі раніше здобутого освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) бакалавра просимо надіслати до Міністерства освіти і науки України конкурсні пропозиції за встановленими формами, підготовлені у програмному забезпеченні «Критерії конкурсного відбору державного замовлення на підготовку магістрів (на основі ступеня бакалавра) та бакалаврів (на основі ОКР молодшого спеціаліста) у 2021 році».

Вище зазначені конкурсні пропозиції формуються враховуючи критерії визначені наказами Міністерства освіти і науки України від 06.05.2019 № 611 «Про затвердження Критеріїв конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку бакалаврів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України» та від 03.05.2018 № 445 «Про затвердження Положення про критерії розміщення державного замовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління МОН», від 07.05.2021 № 511 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 03 травня 2018 року № 449».

Інформаційну базу даних «Критерії конкурсного відбору державного замовлення на підготовку магістрів (на основі ступеня бакалавра) та бакалаврів (на основі ОКР молодшого спеціаліста) у 2021 році» необхідно надіслати на електронну адресу: mon@mon.gov.ua.

Перелік штатних  науково-педагогічних та наукових працівників відповідно до додатків 1-4 в електронній формі, заповнених за допомогою електронних таблиць MS Excel та завірених електронним підписом КЕП керівника закладу, надсилати за адресою: vk-2@mon.gov.ua

Наголошуємо о за подачу недостовірних даних заклад вищої фахової передвищої) освіти буде не допущений до часті у конкурсному відборі виконавців державного замовлення.

Програмне забезпечення для автоматизованого формування, передачі та обробки конкурсних пропозицій в електронному вигляді можна отримати:

 • за запитом на електронну адресу: mon@mon.gov.ua;
 • на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України в розділі Вища освіта/Вступна кампанія 2021/Державне замовлення 2021 (https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2021).

Зазначені документи приймаються МОН не пізніше 15 липня 2021 року.

Документи подаються окремою папкою на поштову адресу: 01135, мі Київ, пр-т. Перемоги, 10, к. 235.

Звертаємо увагу, що пропозиції виконавців щодо внесення змін до поданих проєктних показників державного замовлення під час роботи конкурсної комісії розглядатись не будуть.

За результатами проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2021 році Міністерством буде видано відповідний наказ виконавцями державного замовлення укладено державний контракт із визначенням економічних і правових зобов'язань сторін. Форма державного контракту додається.

Опрацювання комплекту документів від учасників конкурсного відбору здійснюватиметься членами конкурсної комісії з відбору виконавців державного замовлення на підготовку здобувачів вищої, фахової передвищої освіти, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році.

Довідки щодо оформлення конкурсної документації:

 • для закладів фахової передвищої освіти з питань підготовки за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра (044) 481-32-64 (Матієнко Я. А.);
 • для закладів вищої (фахової передвищої) освіти з питань підготовки за освітніми (освітньо-науковими) ступенями молодшого бакалавра, бакалавра та магістра (044) 481-32-64 (Кашперський В.Є.).

Додатки: на арк. 7

З повагою
Заступник Міністра
з питань європейської
інтеграції                                                        Андрій Вітренко

Освіта.ua
05.07.2021

Популярні новини
Опубликован консолидированный рейтинг вузов Украины – 2022 Освіта.ua составлен Консолидированный рейтинг украинских заведений высшего образования
Педагогов освободили от призыва во время мобилизации ВР приняла в целом законопроект, расширяющий категории лиц, не подлежащих призыву
МОН: вузы самостоятельно определят даты начала обучения Заведения высшего образования самостоятельно определят дату начала нового учебного года
Педагогов могут освободить от призыва ВР поддержала в первом чтении законопроект, предусматривающий отсрочку для педагогов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев