Про виконання постанови КМУ від 17 лютого 2021 року № 104 у закладах вищої, фахової передвищої освіти

Лист МОН № 1/9-93 від 22.02.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-93 від 22 лютого 2021 року

Керівникам закладів вищої, фахової
передвищої освіти

Про виконання постанови КМУ
від 17 лютого 2021 року № 104
у закладах вищої, фахової
передвищої освіти

Шановні колеги!

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 104 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», режим надзвичайної ситуації продовжено до 30 квітня 2021 року.

Залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на окремій території регіону поновлюється встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».

З 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, зокрема:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, наукових, освітніх та інших заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі (з деякими виключеннями, зазначеними у постанові, та за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю за станом здоров'я учасників);
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності лядачів (відвідувачів).

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій посилених обмежувальних протиепідемічних заходів, окрім тих, що визначено для «жовтого» рівня.

На території регіонів, на яких буде установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до вищезазначених обмежувальних протиепідемічних заходів в сфері освіти, забороняється відвідування закладів освіти всіх форм власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

З метою ефективної та безпечної організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році, швидкого реагування на зміни епідемічної ситуації та на підставі статті 34 Закону України «Про вищу освіту» та статті 35 Закону України «Про фахову передвищу освіту» щодо повноважень керівників відповідних закладів освіти рекомендуємо закладам вищої, фахової передвищої освіти самостійно визначати форму організації освітнього процесу, віддаючи перевагу змішаній формі навчання. При організації освітнього процесу необхідно враховувати рівень епідемічної небезпеки, встановлений в регіоні, чинні норми щодо карантинних обмежень, рекомендації щодо протиепідемічних заходів для закладів освіти та гуртожитків (постанови Головного державного санітарного лікаря України від 04 серпня 2020 року № 48 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 22 серпня 2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Звертаємо увагу, що проведення очних лекцій у великих групах (потоках) студентів можна вважати масовим освітнім заходом, тому наповненість аудиторій має становити не більше 50 відсотків місць у кожній аудиторії.

У випадку переходу на очне навчання рекомендуємо надати можливість здобувачам, які перебувають на самоізоляції, виконувати індивідуальний навчальний план з використанням дистанційних технологій.

З повагою
заступник Міністра з питань
з європейської інтеграції                                       Андрій Вітренко

Освіта.ua
22.02.2021

Популярні новини
Физику планируют сдавать всего 2% участников НМТ Большинство абитуриентов намерено выбрать третьим предметом НМТ историю или иностранный язык
НМТ позволил зачислить рекордное количество абитуриентов В Минобразования отмечают, что выбранная модель проведения НМТ оказалась успешной
Власти обещают сделать механизм НМТ удобным Модель проведения национального мультитеста будет отвечать пожеланиям участников вступительной кампании
Поврежденным вузам выделят средства на восстановление, – Шкарлет Потери от атаки 31 декабря в разы превышают потери, произошедшие после атаки 10 октября
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
викладач
Скільки студентів включає "велика група"? Будь-ласка з пруфом.