Щодо державної атестації наукових установ

Лист МОН № 7/122-21 від 09.02.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 7/122-21 від 09 лютого 2021 року

Наукові установи, що належать до
сфери управління центральних органів
виконавчої влади, перебувають у
віданні Національної академії наук
України та національних галузевих
академій наук

Щодо державної атестації
наукових установ

Шановні колеги!

10 лютого 2021 року розпочався прийом заявок та інформаційних матеріалів від наукових установ, які планують пройти державну атестацію у І півріччі 2021 року.

Згідно з Методикою оцінювання ефективності наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності наукової установи, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1504/32956 (далі - Методика), наукова установа за підписом керівника подає до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку на проведення державної атестації (додаток 1 до Методики);
  • інформаційні матеріали для проведення державної атестації наукової установи (далі - інформаційні матеріали), з відомостями про діяльність наукової установи (додатки 2 - 9 до Методики).

Наголошуємо, що всі відомості, надані науковою установою, повинні відповідати реальним показникам її наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності. Виявлені факти надання недостовірної інформації обов'язково будуть враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи.

Також надаємо короткі рекомендації щодо подання та заповнення заявки та інформаційних матеріалів.

До 05 березня 2021 року наукова установа має заповнити інформаційні матеріали в інформаційно-аналітичній системі за посиланням (http://monitor.ukrintei.ua/) (далі - система).

Після заповнення інформаційних матеріалів в системі потрібно звернутися до адміністратора за тел. (044) 521 09 75 (Ілліч Валентина Володимирівна) для підтвердження можливості їх друку.

Після цього, до 19 березня 2021 року, необхідно роздрукувати та подати до МОН (бульвар Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП):

  • заявку на бланку наукової установи;
  • інформаційні матеріали з інформаційно-аналітичної системи.

Звертаємо увагу, що інформаційні матеріали необхідно доповнити:

  • копією статуту наукової установи, який подається в форматі PDF з підписами та печатками;
  • переліком та активними посиланнями на публікації у виданнях, які підтверджують кількісні показники, зазначені у підпункті 2.1.5 пункту 2.1 розділу II додатку 3 до Методики;
  • переліком публікацій, кількість яких зазначена у підпункті 2.1.3 пункту 2.1 розділу II додатку 3 до Методики, та активними посиланнями на них.

Перелік та активні посилання на публікації також подаються у системі у форматі Word одним файлом.

Усі документи мають бути зібрані в звичайну паперову папкушвидкозшивач. На її титульній сторінці друкованим способом потрібно зазначити: найменування наукової установи, її код за ЄДРПОУ та місцезнаходження.

Рекомендація щодо заповнення додатка 1 «Заявка на проведення державної атестації».

Заявка зберігається у форматі Word та подається на бланку наукової установи тільки на паперових носіях, в систему не вводиться.

Рекомендації щодо заповнення додатка 2 «Класифікаційна оцінка наукової установи за її науковим потенціалом і досягнення за попередні роки».

У додатку 2 заповнюється тільки колонка 3 «Значення показника». Оцінка за показником балів, ваговий коефіцієнт показника, зважена оцінка вираховуються автоматично. Перед заповненням додатку 2 обов’язково визначається тип установи (1 чи 2). Після заповнення форму треба зберегти.

Для розрахунку показників за останні три роки у розрахунку на одного наукового працівника беруться середні арифметичні величини за кожен рік. Наприклад, кількість публікацій за останні 3 роки у розрахунку на одного наукового працівника розраховується так:

(П1:N1+П2:N2+П3:N3),

де:

П1 - кількість публікацій за звітний рік;

N1 - кількість наукових працівників за звітний рік;

П2 - кількість публікацій за звітний рік (-1);

N2 - кількість наукових працівників за звітний рік (-1);

ПЗ - кількість публікацій за звітний рік (-2);

N3 - кількість наукових працівників за звітний рік (-2);

Внесення змін можливо після збереження форми. Для цього потрібно її відкрити через «Пошук документів, які не пройшли перевірку», натиснути «Шукати» і працювати далі у заповненій формі, після внесення змін її «Зберегти».

Рекомендації щодо заповнення додатка 6 «Відомості щодо показників фінансово-економічної діяльності та стану матеріально-технічної бази».

У переліку проектів наукової установи, що фінансуються на конкурсній основі за останні три роки, наводяться тільки ті проекти, які фінансувалися відомствами, до сфери управління яких не належить наукова установа. Після збереження форму можливо відкрити через «Пошук документів, які не пройшли перевірку», натиснути «Шукати» і працювати з заповненою формою далі, потім «Зберегти».

Рекомендації щодо заповнення додатка 9 «Аналітична записка»

У розділі 2.3., 2.4. та 3.1. є можливість розмістити до 4 Гб інформації та можна вставити скопійований текст у форматі Word.

Докладну інформацію про проведення державної атестації наукових установ можна переглянути на офіційному сайті МОН https://mon.gov.ua в розділі Наука/Наука/Державна атестація наукових установ.

Якщо у вас виникнуть запитання щодо процедури державної атестації, ви можете адресувати їх за номером (044) 287 82 34. З питань технічної підтримки щодо роботи в інформаційно-аналітичній системі звертайтеся за номером (044) 521 09 75.

З повагою
генеральний директор
директорату науки та інновацій                              Юлія Безвершенко

Освіта.ua
09.02.2021

Популярні новини
100 наиболее популярных вузов Украины Лидеры среди учебных заведений по количеству заявлений от абитуриентов, поступающих на основе полного общего среднего образования
МОН планирует изменить сроки получения высшего образования Ведомство планирует ввести гибкую продолжительность завершения обучения
Опубликован консолидированный рейтинг вузов Украины – 2022 Освіта.ua составлен Консолидированный рейтинг украинских заведений высшего образования
Педагогов освободили от призыва во время мобилизации ВР приняла в целом законопроект, расширяющий категории лиц, не подлежащих призыву
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев