Про затвердження Порядку переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів студентів, які навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб, з числа членів сімей, що постраждали від стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року

Наказ МОН № 766 від 22.08.2008 р.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

22.08.2008 № 766

Про затвердження Порядку переведення
на навчання за рахунок коштів державного
або місцевих бюджетів студентів, які
навчаються за кошти фізичних (юридичних)
осіб, з числа членів сімей, що постраждали
від стихійного лиха, яке сталося
23-27 липня 2008 року

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 № 1059-р „Про соціальний захист студентів з числа членів сімей, які постраждали від стихійного лиха" та з метою врегулювання порядку переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів студентів, що навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб, з числа членів сімей, які постраждали від стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року наказую:

1. Затвердити Порядок переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів студентів, які навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб, з числа членів сімей, що постраждали від стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року, що додається.

2. Начальникам управлінь освіти і науки Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької обласних державних адміністрацій подати МОН інформацію про студентів, які навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб, і мають право на переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 № 1059-р „Про соціальний захист студентів з числа членів сімей, які постраждали від стихійного лиха" (далі - Розпорядження).

3. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.) опрацювати отриману від управлінь освіти і науки інформацію, зазначену в пункті 2 цього наказу, і після узагальнення направити до відповідних центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, що мають у підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

4. Департаментам вищої освіти (Болюбаш Я.Я.), економіки та фінансування (Куліков П.М.) подати Мінфіну та Мінекономіки для забезпечення збільшення обсягів фінансування, зазначених у пункті 1 Розпорядження, інформацію щодо студентів, які мають право на переведення, та обсягів видатків, необхідних для продовження їх навчання у вищих навчальних закладах, підпорядкованих МОН.

5. Керівникам вищих навчальних закладів здійснити переведення студентів з початку 2008/2009 навчального року відповідно до затвердженого Порядку.

Про проведену роботу інформувати МОН до 1 жовтня 2008 року.

6. Контроль за виконанням наказу покласти  на першого заступника Міністра О.П. Гребельника.

Міністр       І.О.Вакарчук

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
22.08.2008 № 766

Порядок
переведення на навчання за рахунок коштів
державного або місцевих бюджетів студентів,
які навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб,
з числа членів сімей, що постраждали від стихійного лиха,
яке сталося 23 - 27 липня 2008 року

1. Цей Порядок визначає механізм переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів студентів з числа членів сімей, які проживають у населених пунктах, розташованих у місцевостях, оголошених зонами надзвичайної екологічної ситуації Указом Президента України від 28 липня 2008 року № 682 "Про оголошення окремих територій Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей зонами надзвичайної екологічної ситуації", та постраждали від стихійного лиха, що навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб, у тому числі тих, хто вступив на навчання на перший курс у 2008 році (далі - переведення).

Дія даного Порядку поширюється на всі вищі навчальні заклади незалежно від їх підпорядкування та форм власності.

2. Право на переведення мають студенти вищих навчальних закладів І - ІV рівнів акредитації денної, заочної та вечірньої форм навчання, зазначені в пункті 1 цього Порядку.

Переведення студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах державної (комунальної) форми власності, здійснюється у цьому ж навчальному закладі за цим же напрямом підготовки (спеціальністю).

Переведення студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах приватної форми власності, здійснюється за цим самим напрямом підготовки (спеціальністю) до державних (комунальних) вищих навчальних закладів, визначених МОН (за погодженням з центральними та місцевими органами виконавчої влади, що мають у підпорядкуванні відповідні вищі навчальні заклади).

3. Для переведення студентів управління освіти і науки Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької обласних державних адміністрацій на підставі отриманих від районних державних адміністрацій та виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад списків громадян, які постраждали від стихійного лиха, та інформації про загиблих унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-37 липня 2008 року,  подають МОН відомості про студентів, які навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб і мають право на переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 № 1059-р „Про соціальний захист студентів з числа членів сімей, які постраждали від стихійного лиха" за формою, що наведена у додатку до цього Порядку.

Відповідальність за достовірність наданих до МОН відомостей покладається на управління освіти і науки  Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької обласних державних адміністрацій.

4. МОН на підставі отриманих відомостей складає списки студентів, які навчаються за кошти фізичних (юридичних) осіб і мають право на переведення на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 № 1059-р „Про соціальний захист студентів з числа членів сімей, які постраждали від стихійного лиха" у розрізі центральних та місцевих органів виконавчої влади, що мають у підпорядкуванні вищі навчальні заклади, за встановленою у додатку до цього Порядку формою.

МОН доводить указані списки до центральних та місцевих органів виконавчої влади, що мають у підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

Центральні та місцеві органи виконавчої влади доводять відповідну інформацію до підпорядкованих їм вищих навчальних закладів.

5. Переведення студентів на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів здійснюється керівником вищого навчального закладу у 2008 році на підставі отриманого списку та заяви студента.

Переведення здійснюється відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 15.07.96 № 245, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.08.96 за № 427/1452.

Директор департаменту
вищої освіти       Я.Я. Болюбаш

Загрузить: MON_766.zip (25.00 Кб.)


22.08.2008

Популярні новини
В вузах введут курс по инновационному предпринимательству Студенты будут изучать инновационное предпринимательство в 76 украинских университетах
Слуга народа в КНУ им. Шевченко: что произошло Студенческий парламент КНУ и Офис партии «Слуга народа» разошлись в оценках проведения мероприятия
Парламент не позволил обучение иностранцев на русском В Верховной Раде не хватило голосов для принятия изменений в Закон Украины «О высшем образовании»
Вузы не могут просто выдавать дипломы, - секретарь СНБО Высшее образование пребывает в кризисе, что формирует угрозы государственной и национальной безопасности
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!