Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатка до них, зразка академічної довідки

Наказ МОН № 1571 від 29.12.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1571 від 29 грудня 2020 року

Про затвердження форм документів
про вищу освіту (наукові ступені)
та додатка до них,
зразка академічної довідки

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 13 Закону України «Про вищу освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) форму диплома молодшого бакалавра;

2) форму диплома бакалавра;

3) форму диплома магістра;

4) форму диплома доктора філософії;

5) форму диплома доктора мистецтва;

6) форму диплома доктора наук; .

7) форму додатка до диплома європейського зразка;

8) зразок академічної довідки.

2. Встановити, що у дипломі молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, що видається випускникові (випускниці), який(а) є іноземцем або особою без громадянства, що прибув(ла) в Україну з метою навчання, та у дипломі, що видається іноземцеві або особі без громадянства, що навчалися в двох або більше закладах освіти, додатково зазначаються рік вступу та повне найменування закладу освіти, до якого іноземець або особа без громадянства вступили на початку навчання в Україні.

3. Встановити, що у дипломах спеціаліста та дипломах молодшого спеціаліста, що видаються відповідно до підпунктів 1 та 3 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», у графі «ступінь вищої освіти» зазначається освітньо-кваліфікаційний рівень.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2015 року № 525 «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них, зразка академічної довідки», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 травня 2015 року за № 551/26996.

5. Директорату вищої освіти і освіти дорослих (Шаров О.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вітренка А.

7. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2021 року.

Міністр                           Сергій Шкарлет

Освіта.ua
29.12.2020

Популярні новини
Стоимость обучения одного студента - 63 тысячи грн В 2020 году средние расходы на обучение студента по госзаказу составили 63 тысячи грн в год
Вузы будут публично отчитываться об эффективности ректоров Рада приняла закон о мониторинге достижения показателей деятельности вузов
КМУ возобновил процедуру лишения ученых степеней Кабинетом Министров утвердил Порядок присуждения и лишения ученой степени доктора наук
Иностранные студенты ежегодно тратят в Украине 15 млрд грн Каждый иностранный студент ежегодно тратит по меньшей мере от 6 до 8 тысяч долларов США
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Валерия
Скажите, если старый приказ отменили, а новом нигде не упоминаются дипломы с отличием, значит ли это, что дипломы с отличием перестанут выдавать?
Ira
Для Валерия: да дипломов с отличием больше не будет
Не ясно еще
На самом деле ничего не ясно. Ибо форме приложения к дипломам европеского образца пункт 4.5 Загальна класифікація кваліфікації осталась. А ведь именно здесь и пишется в приложении - диплом с отличием или без. Причем название пункта - один в один без изменений.
Комментировать
Запитанька
Привіт. А може хто підкаже як справа з визнанням наших дипломів за кордоном? Європа, росія, Азія, бл.Схід? Бо чомусь медикам переучуватись доводиться? Може хтось пояснить - рівноправні у нас відносинти в цьому плані з нашими "партнерами"? Дійсно цікаво.
Андрей
Для Запитанька: Як показує практика міжнародного співробітництва медична, юридична та інженерна освіта в багатьох країнах вимогає перепідготовку за державним стандартом держави, до якої ви приїхали і це може бути від 2 до 4 років навчання
Відповідь
Лише юридична освіта поребую перепідготовки. (тому що інше законодавство). Інші - якщо успішно проходите процедуру легалізації свого освітнього документа - не потрібно донавчатись. У деяких странах це просто переклад диплома на державну мову країни, до якої прагните. У деяких - це повторний захист дипломної роботи (Diploma Thesis (Бакалавр) або Master’s Thesis якщо Магістр) у державному ВНЗ тієї країни (Германія, Франція). Усе завдяки Болонському процесу, що дозволяє узагальнити результати навчання, кредити (час) та інше.
Комментировать