Osvita.ua Законодательство Высшее образование Лист-роз’яснення щодо визнання освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів акредитованими

Лист-роз’яснення щодо визнання освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів акредитованими

Лист НАЗЯВО № 352 від 03.10.2019 року

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

№ 352 від 03 жовтня 2019 року

Керівникам закладів вищої освіти

Лист-роз’яснення щодо визнання освітніх
програм першого (бакалаврського) та другого
(магістерського) рівнів акредитованими

Шановні колеги!

З метою забезпечення однакової інтерпретації наказу Міністерства освіти і науки України від 30 жовтня 2017 р. № 1432 «Про визнання освітніх програм першого (бакалаврського). другого (магістерського) рівнів вищої освіти та освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» такими, що акредитовані на підставі з чинних сертифікатів про акредитацію спеціальностей», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 листопада 2017 р. за № 1423/31291 (зі змінами). Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (далі - Національне агентство) звертає вашу увагу на таке:

1. Пунктом 1 цього наказу визнано освітні програми закладів вищої освіти, що реалізуються ними на першому (бакалаврському), другому (магістерському) рівнях вищої освіти та освітньо-кваліфікаційному рівні «молодший спеціаліст», такими, що акредитовані на строк дії сертифікатів про акредитацію спеціальностей за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 (далі - Перелік).

Таким чином, у разі наявності сертифіката про акредитацію спеціальності за Переліком заклад вищої освіти може видавати диплом державного зразка за усіма програмами. що реалізовуються у межах відповідної спеціальності на першому  (бакалаврському), другому (магістерському) рівнях вищої освіти та освітньо-кваліфікаційному рівні «молодший спеціаліст», протягом строку дії такого сертифіката про акредитацію.

Дія такого сертифіката розповсюджується як на освітні програми, започатковані до набрання чинності згаданим вище наказом Міністерства освіти і науки України, так і після цього.

Продовження строку дії сертифіката про акредитацію підготовки бакалаврів за певною спеціальністю на строк дії сертифіката про акредитацію підготовки магістрів за цією спеціальністю (пункт 17 Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах. Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978), а також продовження строку дії сертифікатів з про акредитацію тимчасово переміщених закладів вищої освіти (пункт 4¹ розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту»), також дає право на видачу диплома державного зразка за відповідними освітніми програмами, що охоплені сертифікатом про акредитацію спеціальності із продовженим строком дії.

2. Згідно із абзацом шостим пункту 5 розділу ІІ Порядку оформлення, видачі, зберігання та обліку сертифікатів про акредитацію (їх дублікатів), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2001 р. № 680, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 6 грудня 2001 р. за № 1008/6199 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 15 листопада 2017 р. № 1497, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 7 грудня 2017 р. за № 1480/31348), підставою для переоформлення сертифіката є, зокрема, зміни до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Виходячи із цього, під дію наказу Міністерства освіти і науки України від 30 жовтня 2017 р. № 1432 підпадають також освітні програми за спеціальностями, що були внесені до Переліку згідно із постановами Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 р. № 674 та від 1 лютого 2017 р. № 53, за умови переоформлення відповідних сертифікатів про акредитацію спеціальностей.

Зазначений вище наказ розповсюджується також на сертифікати про акредитацію спеціальностей, що були переоформлені з інших передбачених законодавством підстав.

3. Слід зауважити, що визнання акредитованими відповідних освітніх програм не є тотожним їх акредитації. Відтак, у разі подання освітньої програми, що визнана акредитованою на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 30 жовтня 2017 р. № 1432, для акредитації Національним агентством, рішення про її акредитацію є підставою для видання сертифіката строком на 5 років як акредитованої вперше.

При цьому норма пункту 3 розділу П Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 р. № 977, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 8 серпня 2019 р. за № 880/33851, не розповсюджується на такі програми.

Тобто, у разі наявності сертифіката про акредитацію спеціальності, строк дії якого завершується у 2019/2020 н. р., заклад вищої освіти не зобов'язаний (однак за власною ініціативою може) подавати таку програму на акредитацію до Національного агентства у поточному навчальному році.

Разом із тим, якщо відповідна освітня програма була акредитована Міністерством освіти і науки України відповідно до підпункту 20 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», то під час акредитації Національним агентством вона вважається акредитованою вдруге. і рішення про акредитацію є підставою для видачі сертифіката строком на 10 років.

Голова                          С. М. Квіт

Освіта.ua
05.11.2019

Популярні новини
Вузы смогут отменять дипломы из-за плагиата Нарушение студентами академической добропорядочности может привести к отмене степени высшего образования
В Украине изменят систему финансирования вузов В Министерстве образования и науки планируют отказаться от системы государственного заказа
Гончарук: ученому должно стать лучше работать в Украине Сегодня значительная часть средств, которые государство инвестирует в науку, используется неэффективно
Новая процедура аккредитации образовательных программ (видео) Трансляция круглого стола «Новая процедура аккредитации образовательных программ: как будет улучшаться качество технического образования»
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!