Щодо надання роз’яснень

Лист МОН № 1/9-401 від 20.06.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-401 від 20 червня 2018 року

Керівникам закладів вищої освіти

Щодо надання роз’яснень

У рамках підготовки до вступної кампанії 2018 року Міністерство освіти і науки надає роз’яснення щодо застосування окремих положень Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 13.10.2017 р. № 1378, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2017 р. за № 1397/31265 (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 23.04.2018 р. № 409, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 травня 2018 р. за № 600/32052).

1. Для розширення можливостей випускників бакалаврських програм щодо здобуття наступного рівня вищої освіти за спеціальностями, прийом в магістратуру за якими здійснюються за результатами Єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та/або Єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄФВІ), заклади вищої освіти можуть за своїм рішенням проводити додаткові фахові вступні випробування («перехресний вступ») під час вступної кампанії протягом терміну, визначеного Правилами прийому для проведення таких іспитів, для осіб, які мають сертифікати про складання ЄФВВ/ЄФВІ або екзаменаційні листи про реєстрацію для складання ЄФВВ/ЄФВІ.

2. Прийом документів від осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим, м. Севастополь), тимчасово окупованій території частин Донецької та Луганської областей може здійснюватися без обов’язкового надання копії військового квитка або посвідчення про приписку.

Копії відповідних документів, які передбачені Умовами прийому, обов’язково мають бути подані до приймальної комісії закладу вищої освіти впродовж трьох місяців після початку навчання.

3. У пункті 8 розділу VII Умов прийому зазначається: «Призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) при вступі на навчання за спеціальностями 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 017 «Фізична культура і спорт» останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200».

Враховуючи необхідність підтвердження та особливості перевірки документів, які дають підстави для нарахування балів, вступники, які бажають скористатися цим правом, повинні подавати документи у паперовій формі. При цьому приймальним комісіям буде також надана можливість додання відповідної категорії до електронних заяв від зазначених вступників у разі їх особистого звернення після подання електронної заяви.

У разі необхідності проведення перевірки документів, які дають право на нарахування додаткових балів, приймальним комісіям слід звертатися до Міністерства молоді та спорту України.

4. Зазначаємо, що спеціальні умови, визначені у абзаці 2 пункту 3 розділу VIII Умов прийому стосуються осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) у період її проведення. Для підтвердження цього такі вступники можуть подавати довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання або копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Перший заступник міністра                              Володимир Ковтунець

Освіта.ua
20.06.2018

Популярні новини
Опубликован консолидированный рейтинг вузов Украины – 2022 Освіта.ua составлен Консолидированный рейтинг украинских заведений высшего образования
Педагогов освободили от призыва во время мобилизации ВР приняла в целом законопроект, расширяющий категории лиц, не подлежащих призыву
МОН: вузы самостоятельно определят даты начала обучения Заведения высшего образования самостоятельно определят дату начала нового учебного года
Педагогов могут освободить от призыва ВР поддержала в первом чтении законопроект, предусматривающий отсрочку для педагогов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев