Osvita.ua Законодательство Высшее образование Про проведення конкурсу творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд»

Про проведення конкурсу творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд»

Лист ІМЗО № 21.1/10-583 від 15.05.17 року

ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 21.1/10-583 від 15 травня 2017 року

Ректорам вищих навчальних закладів

Про проведення конкурсу творчих робіт
«Українська революція: свіжий погляд»

На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України повідомляє, що Всеукраїнський громадський просвітницький проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» спільно з «Радіо Свобода» проводить конкурс творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд» (далі – Конкурс).

Метою проведення Конкурсу є популяризація історії як науки, пошук та виявлення молодих талановитих авторів для організації подальшої співпраці з організаторами Конкурсу.

До участі в Конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів, які мають досвід публікацій (історичного або іншого характеру) у засобах масової інформації та участі у медіа-проектах. Роботи подаються до 01 липня 2017 року.

Детальна інформація про умови проведення Конкурсу знаходиться за посиланням: http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ogoloshuyetsya-konkursstudentskih-robit-ukrayinska-revolyutsiya-svizhij-poglyad.html.

В.о. директора           В.В. Ткаченко

Додаток
Конкурс творчих робіт: «Українська революція: свіжий погляд»
(Спільний проект Радіо Свобода та громадського просвітницького проекту «LikБез. Історичний фронт»)

Ідея проекту

Конкурс творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд» проводиться з метою популяризації історії як науки, пошуку молодих талановитих авторів для подальшої співпраці в царині популярного викладу історії України.

УМОВИ КОНКУРСУ:
Учасники

До участі в Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, вихованці позашкільних, студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які мають досвід публікацій (історичного або іншого характеру) у засобах масової інформації та участі у медіа-проектах. Наявність наукових публікацій вітається, але не є обов’язковою. Головне: популярно, але достовірно.

Тематика конкурсу

  • доленосні моменти Української революції – чи могло бути інакше?
  • через що і як сварилися українські лідери сто років тому?
  • чому балтійські держави та Фінляндія сто років тому відстояли свою незалежність, а Україна – ні?
  • як співвідносяться українські національно-визвольні змагання та російська громадянська війна?
  • про що і як писала преса доби Української революції?

А також на інші актуальні теми пов’язані із Українською революцією 1917-1921 років. Може є цікаві ідеї?

Термін подання робіт та оголошення результатів

Роботи подаються до 1 липня 2017 р. Результати оголошуються до 15 вересня 2017. Твори-переможці будуть опубліковані на офіційних вебсайтах LikБезу та Радіо Свободи.

Критерії конкурсу

Кожен учасник вже повинен мати публікації у якихось медіа або досвід участі у медіа-проектах до 22 березня 2017 р., про що окремо має зазначатися у поданій роботі.

На конкурс приймаються популярні тексти, написані зрозумілою (легкою) мовою, розраховані на широку аудиторію, але які не викличуть заперечень в експертного журі щодо використаних наукових фактів. Бажано цікаво і доступно окреслити певну історичну тему.

Не приймаються роботи, що мають акцентований ідеологічно-пропагандистський характер або спрямовані на міфологізацію чи перекручення історії. Також не приймаються роботи виключно краєзнавчого або біографічного характеру; бажано ширше бачення теми.

Не приймаються роботи, які мають вторинний характер (взяті з рефератів або цілком переписані з книжок інших авторів).

Метою конкурсу є пошук творчих самостійних молодих авторів у жанрі якісної науково-популярної історичної літератури та історичної публіцистики, які мають амбіції реалізуватися у цьому жанрі. Можлива подальша співпраця з організаторами конкурсу.

Використання наукових робіт авторами є необхідним (посилання на них в кінці тексту) і є вагомим для журі, але шукається підхід, який би давав відомим фактам цікаву інтерпретацію, опис, інтригу, важливі для широкого сприйняття.

Вимоги оформлення до робіт

Робота подається в 1 файлі Word, який надсилається на адресу журі (kigal.nestor@gmail.com з поміткою: «На конкурс»).

Структура роботи

Початок: тематика, назва, відомості про автора (ПІБ, місце навчання/роботи, телефон, е-mail, контакт у соцмережах, бажано Facebook), фото автора, посилання на попередні публікації/участь у медіапроектах, дуже бажані гіперпосилання. Останні дозволять членам журі ознайомитися з творчим доробком автора. Якщо автор має досвід громадської роботи, активності, волонтерської діяльності, про це також бажано згадати. Якщо в автора є наукові здобутки, публікації, наукові постійні інтереси, перемоги на конкурсах та ін., це також обов’язково треба зазначити. Не обов’язковим, але можливим є додача рекомендації (на розсуд автора), але вона також вноситься у той же файл, з інформацією про та контакти рекомендувача.

Сама робота: стаття на умовному науково-популярному ресурсі на певну історичну тему з виразною назвою, обсягом не більше 10 тисяч знаків з пробілами. Бажані ілюстрації, розміщені у тексті, з підписами. В кінці подається список використаної літератури, який не має бути формально великим, якщо це не постійна тема авторських досліджень (це тоді треба вказати). Може бути достатньо і 2-3 позицій як джерел фактичної інформації.

Журі конкурсу

Журі складатиметься з журналістів – представників Радіо Свобода та експертів-істориків проекту LikБез. До останнього входять учені з Інституту історії України НАН України, історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, інших наукових та освітніх установ різних міст України.

Відзнаки переможцям конкурсу

Буде відзначено дипломами організаторів, 1 переможця першого місця та 3-х переможців, авторів найкращих робіт. Окрім відповідних грамот/дипломів/відзнак/подарунків від LikБезу 1 місце отримує додаткову стипендію на навчальний рік, 3 переможці – на семестр. Переможні/кращі роботи будуть опубліковані організаторами конкурсу. Можлива подальша творча співпраця з найкращими юними авторами.

Освіта.ua
15.05.2017

Ведущие компании и учебные заведения Предложения от ведущих учебных заведений Украины и зарубежья. Только лучшие вузы, компании, образовательные курсы, школы, агентства.
Популярні новини
Бюджетное место "пойдет" за лучшим абитуриентом Во время вступительной кампании МОН планирует расширить практику использования широкого конкурса
Условия приема в вузы вступили в силу Условия приема на обучение в высшие учебные заведения прошли государственную регистрацию Минюста
Условия приема-2018 для младших специалистов Стали известны основные новации приема абитуриентов для получения уровня младшего специалиста
Определено, кто будет сдавать единый экзамен для магистров Разработан перечень специальностей, по которым введут единый экзамен для получения степени магистра
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!