Osvita.ua Законодательство Высшее образование Про проведення конкурсу творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд»

Про проведення конкурсу творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд»

Лист ІМЗО № 21.1/10-583 від 15.05.17 року

ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 21.1/10-583 від 15 травня 2017 року

Ректорам вищих навчальних закладів

Про проведення конкурсу творчих робіт
«Українська революція: свіжий погляд»

На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України повідомляє, що Всеукраїнський громадський просвітницький проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт» спільно з «Радіо Свобода» проводить конкурс творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд» (далі – Конкурс).

Метою проведення Конкурсу є популяризація історії як науки, пошук та виявлення молодих талановитих авторів для організації подальшої співпраці з організаторами Конкурсу.

До участі в Конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів, які мають досвід публікацій (історичного або іншого характеру) у засобах масової інформації та участі у медіа-проектах. Роботи подаються до 01 липня 2017 року.

Детальна інформація про умови проведення Конкурсу знаходиться за посиланням: http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ogoloshuyetsya-konkursstudentskih-robit-ukrayinska-revolyutsiya-svizhij-poglyad.html.

В.о. директора           В.В. Ткаченко

Додаток
Конкурс творчих робіт: «Українська революція: свіжий погляд»
(Спільний проект Радіо Свобода та громадського просвітницького проекту «LikБез. Історичний фронт»)

Ідея проекту

Конкурс творчих робіт «Українська революція: свіжий погляд» проводиться з метою популяризації історії як науки, пошуку молодих талановитих авторів для подальшої співпраці в царині популярного викладу історії України.

УМОВИ КОНКУРСУ:
Учасники

До участі в Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, вихованці позашкільних, студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які мають досвід публікацій (історичного або іншого характеру) у засобах масової інформації та участі у медіа-проектах. Наявність наукових публікацій вітається, але не є обов’язковою. Головне: популярно, але достовірно.

Тематика конкурсу

  • доленосні моменти Української революції – чи могло бути інакше?
  • через що і як сварилися українські лідери сто років тому?
  • чому балтійські держави та Фінляндія сто років тому відстояли свою незалежність, а Україна – ні?
  • як співвідносяться українські національно-визвольні змагання та російська громадянська війна?
  • про що і як писала преса доби Української революції?

А також на інші актуальні теми пов’язані із Українською революцією 1917-1921 років. Може є цікаві ідеї?

Термін подання робіт та оголошення результатів

Роботи подаються до 1 липня 2017 р. Результати оголошуються до 15 вересня 2017. Твори-переможці будуть опубліковані на офіційних вебсайтах LikБезу та Радіо Свободи.

Критерії конкурсу

Кожен учасник вже повинен мати публікації у якихось медіа або досвід участі у медіа-проектах до 22 березня 2017 р., про що окремо має зазначатися у поданій роботі.

На конкурс приймаються популярні тексти, написані зрозумілою (легкою) мовою, розраховані на широку аудиторію, але які не викличуть заперечень в експертного журі щодо використаних наукових фактів. Бажано цікаво і доступно окреслити певну історичну тему.

Не приймаються роботи, що мають акцентований ідеологічно-пропагандистський характер або спрямовані на міфологізацію чи перекручення історії. Також не приймаються роботи виключно краєзнавчого або біографічного характеру; бажано ширше бачення теми.

Не приймаються роботи, які мають вторинний характер (взяті з рефератів або цілком переписані з книжок інших авторів).

Метою конкурсу є пошук творчих самостійних молодих авторів у жанрі якісної науково-популярної історичної літератури та історичної публіцистики, які мають амбіції реалізуватися у цьому жанрі. Можлива подальша співпраця з організаторами конкурсу.

Використання наукових робіт авторами є необхідним (посилання на них в кінці тексту) і є вагомим для журі, але шукається підхід, який би давав відомим фактам цікаву інтерпретацію, опис, інтригу, важливі для широкого сприйняття.

Вимоги оформлення до робіт

Робота подається в 1 файлі Word, який надсилається на адресу журі (kigal.nestor@gmail.com з поміткою: «На конкурс»).

Структура роботи

Початок: тематика, назва, відомості про автора (ПІБ, місце навчання/роботи, телефон, е-mail, контакт у соцмережах, бажано Facebook), фото автора, посилання на попередні публікації/участь у медіапроектах, дуже бажані гіперпосилання. Останні дозволять членам журі ознайомитися з творчим доробком автора. Якщо автор має досвід громадської роботи, активності, волонтерської діяльності, про це також бажано згадати. Якщо в автора є наукові здобутки, публікації, наукові постійні інтереси, перемоги на конкурсах та ін., це також обов’язково треба зазначити. Не обов’язковим, але можливим є додача рекомендації (на розсуд автора), але вона також вноситься у той же файл, з інформацією про та контакти рекомендувача.

Сама робота: стаття на умовному науково-популярному ресурсі на певну історичну тему з виразною назвою, обсягом не більше 10 тисяч знаків з пробілами. Бажані ілюстрації, розміщені у тексті, з підписами. В кінці подається список використаної літератури, який не має бути формально великим, якщо це не постійна тема авторських досліджень (це тоді треба вказати). Може бути достатньо і 2-3 позицій як джерел фактичної інформації.

Журі конкурсу

Журі складатиметься з журналістів – представників Радіо Свобода та експертів-істориків проекту LikБез. До останнього входять учені з Інституту історії України НАН України, історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, інших наукових та освітніх установ різних міст України.

Відзнаки переможцям конкурсу

Буде відзначено дипломами організаторів, 1 переможця першого місця та 3-х переможців, авторів найкращих робіт. Окрім відповідних грамот/дипломів/відзнак/подарунків від LikБезу 1 місце отримує додаткову стипендію на навчальний рік, 3 переможці – на семестр. Переможні/кращі роботи будуть опубліковані організаторами конкурсу. Можлива подальша творча співпраця з найкращими юними авторами.

Освіта.ua
15.05.2017

Ведущие компании и учебные заведения Предложения от ведущих учебных заведений Украины и зарубежья. Только лучшие вузы, компании, образовательные курсы, школы, агентства.
Популярні новини
В Украине внедряют единый государственный экзамен для магистров Цель постановления КМУ - обеспечение внедрения механизмов аттестации магистров
ЗНО в магистратуру могут сдать 60 тысяч бакалавров Регистрация абитуриентов для прохождения внешнего оценивания продлится до 5 июня
В МОН разработали новое Положение об аттестации научных работников Положение определяет порядок аттестации научных работников научных учреждений и вузов
Началась регистрация на ЗНО в магистратуру Регистрироваться должны те абитуриенты, которые в этом году будут поступать по технологии ЗНО
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!