Доповнення до листа Інституту модернізації змісту освіти від 31.01.2023 № 21/08-123

Лист ІМЗО № 21/08-149 від 07.02.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 21/08-149 від 07 лютого 2023 року

Авторам підручників,
директорам видавництв

Доповнення до листа Інституту модернізації
змісту освіти від 31.01.2023
№ 21/08-123

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» (далі – Інститут) у доповнення до листа Інституту від 31.01.2023 № 21/08-123 інформує.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас)» від 30.09.2022 р. № 869 (зі змінами) та відповідно до пункту 9 розділу IV Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.09.2021 № 1001 (далі – Порядок), Інститут організовує проведення онлайн-презентацій авторських концепцій підручників та посібників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас).

У листі щодо змісту і графіка проведення презентацій було зазначено: «презентація не повинна містити рекламу інших навчальних і методичних матеріалів видавництва, у тому числі тих, що доповнюють презентоване видання». Даємо роз’яснення.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІІ Порядку підручник може мати електронний інтерактивний додаток. Він є елементом цілісної системи навчальних завдань у підручнику/навчальному посібнику, доступ до якого у поданих на комплексну експертизу об’єктах грифування містився за QR-кодами, тому електронні додатки підлягали комплексній експертизі разом з навчальними матеріалами паперового видання (пропонованого експертам у pdf-форматі). З огляду на зазначене, електронні інтерактивні додатки є структурними компонентами цілісного об’єкта грифування, а не доповненнями до видання.

Доповнювати навчальне видання можуть об’єкти (паперові, електронні), які разом з підручником, навчальним посібником утворюють навчально-методичний комплект (практикуми, тренажери, електронні освітні ресурси, що мають окремі грифи; календарно-тематичне планування, методичні рекомендації чи розробки уроків тощо). Зазначені видання не є такими, що можуть брати участь у конкурсному відборі і за його результатами видаватися за кошти державного бюджету.

Конкурсний відбір оголошено на підручники і посібники для 1 класів закладів загальної середньої освіти, тому відповідно до Порядку авторські колективи презентують концепції таких підручників і посібників та цілісно розкривають особливості їх змістового наповнення.

Директор                                           Євген Баженков

Освіта.ua
07.02.2023

Мы должны создать условия для свободной работы учителей, – министр МОН при министре Оксене Лесовом будет акцентировать свое внимание на изменении культуры в школе
Правительство начнет тотальную борьбу с образовательной бюрократией Новый подход к управлению системой образования станет ключевым вектором работы правительства
Учителя не поддерживают идею дополнительного учебного года Большинство педагогов и родителей не одобряют проведение дополнительного учебного года
Школам предлагают разрабатывать собственные образовательные программы Каждое заведение общего среднего образования может разработать собственную образовательную программу
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев