МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ
№ 21/08-149 від 07 лютого 2023 року
Авторам підручників,
директорам видавництв
Доповнення до листа Інституту модернізації
змісту освіти від 31.01.2023 № 21/08-123
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» (далі – Інститут) у доповнення до листа Інституту від 31.01.2023 № 21/08-123 інформує.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас)» від 30.09.2022 р. № 869 (зі змінами) та відповідно до пункту 9 розділу IV Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.09.2021 № 1001 (далі – Порядок), Інститут організовує проведення онлайн-презентацій авторських концепцій підручників та посібників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас).
У листі щодо змісту і графіка проведення презентацій було зазначено: «презентація не повинна містити рекламу інших навчальних і методичних матеріалів видавництва, у тому числі тих, що доповнюють презентоване видання». Даємо роз’яснення.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІІ Порядку підручник може мати електронний інтерактивний додаток. Він є елементом цілісної системи навчальних завдань у підручнику/навчальному посібнику, доступ до якого у поданих на комплексну експертизу об’єктах грифування містився за QR-кодами, тому електронні додатки підлягали комплексній експертизі разом з навчальними матеріалами паперового видання (пропонованого експертам у pdf-форматі). З огляду на зазначене, електронні інтерактивні додатки є структурними компонентами цілісного об’єкта грифування, а не доповненнями до видання.
Доповнювати навчальне видання можуть об’єкти (паперові, електронні), які разом з підручником, навчальним посібником утворюють навчально-методичний комплект (практикуми, тренажери, електронні освітні ресурси, що мають окремі грифи; календарно-тематичне планування, методичні рекомендації чи розробки уроків тощо). Зазначені видання не є такими, що можуть брати участь у конкурсному відборі і за його результатами видаватися за кошти державного бюджету.
Конкурсний відбір оголошено на підручники і посібники для 1 класів закладів загальної середньої освіти, тому відповідно до Порядку авторські колективи презентують концепції таких підручників і посібників та цілісно розкривають особливості їх змістового наповнення.
Директор Євген Баженков
Освіта.ua
07.02.2023
Facebook |
Twitter |