Про освітні програми

Лист МОН № 1/4396-22 від 22.04.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/4396-22 від 22 квітня 2022 року

Розробникам освітніх програм для
закладів загальної середньої освіти

Про освітні програми

Статтею 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) визначено правові засади розроблення та впровадження освітніх програм закладів загальної середньої освіти.

Так, освітні програми можуть бути розроблені на основі відповідної типової освітньої програми або освітніх програм, розроблених суб’єктами освітньої діяльності, науковими установами, фізичними чи юридичними особами і затверджених центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти відповідно до вимог Закону.

Не підлягають затвердженню Державною Службою якості освіти (далі – Служба):

  • типові освітні програми;
  • освітні програми закладів освіти, розроблені на основі типових освітніх програм;
  • освітні програми, затверджені закладами освіти після проходження інституційного аудиту, що засвідчив високий рівень їхньої освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Освітня програма, розроблена не на основі типової освітньої програми (далі – Освітня програма), підлягає затвердженню Службою.

До Служби подаються освітні програми, складниками якої є навчальні програми, які розроблені не на основі модельних навчальних програм, та мають гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі».

Цей гриф надається відповідно до підпункту четвертого пункту 5 розділу I Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2020 року № 931 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за № 154/34437 (далі – Порядок надання грифів), предметними (галузевими) експертними комісіями (далі - Комісії) на підставі експертних висновків комплексної експертизи (далі - експертиза), що включає науково-методичну, психолого-педагогічну та антидискримінаційну складову.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку надання грифів навчальна програма розглядається на засіданнях кількох Комісій, якщо вона охоплює компетенції різних рівнів, галузей освіти та/або потребує проведення кількох предметних (галузевих) експертиз. На підставі позитивних експертних висновків Комісій надається лише один гриф.

Інформуємо, що з метою отримання грифа для навчальних програм слід подати до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» документи відповідно до пунктів 1 і 2 розділу III Порядку надання грифів на адресу: вулиця Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035 або е-mail: zso.imzo@gmail.com.

Заступник Міністра                           Світлана Даниленко

Освіта.ua
22.04.2022

Школы будут переходить на ведение электронной документации В МОН определили требования к ведению школьной документации в электронной форме
Выпускники школ пройдут ДПА в форме ЗНО Государственная итоговая аттестация в форме ЗНО будет проведена по 4 учебным предметам
В Госбюджет вернут субвенцию на НУШ В Государственный бюджет на 2023 год будет возвращена субвенция на НУШ
Почти 2 млн школьников учатся дистанционно В МОН отмечают, что все больше учеников возвращается к очной и смешанной формам обучения
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев