Щодо включення матеріалів з історії України до Національного ​мультипредметного тесту

Лист МОН № 3/724-22 від 15.04.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДИРЕКТОРАТ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ, ВИЩОЇ ОСВІТИ

№ 3/724-22 від 15 квітня 2022 року

Український центр
оцінювання якості освіти

Щодо включення матеріалів
з історії України до Національного
мультипредметного тесту

Надсилаємо для розгляду та врахування в роботі лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 12.04.2022 № 22.1/10-443 щодо включення матеріалів з історії України до Національного мультипредметного тесту.

Додаток: на 2 арк.

Генеральний директор                                Олег Шаров

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 22.1/10-443 від 12 квітня 2022 року

Міністерство освіти і науки України

Шановні колеги!

На виконання протокольного доручення апаратної наради від 11 квітня 2022 року (протокол № 21, пункт 5) Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує.

У зв’язку з неможливістю проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у традиційному форматі в умовах правового режиму воєнного стану напрацьовано іншу модель проведення ЗНО - Національний мультипредметний тест для здобуття вищої освіти, до якого, крім української мови і математики, включено матеріал з історії України.

ЗНО з історії України у попередні роки складали не всі учні та учениці, і, відповідно, не всі готувалися до його складання у 2022 році. Отже, для успішного складання ЗНО і повторення всього матеріалу з історії України, що вивчався, усі учні та учениці потребуватимуть значного часу.

Акцентуємо увагу також, що воєнні дії на території нашої країни призвели до того, що багато хто з учнівства знаходиться в складній ситуації, яка іноді унеможливлює зосереджену ґрунтовну й всебічну підготовку до тестування, яке само по собі є певним випробуванням і стресовим фактором для молоді. Школярі та школярки проживають сьогодні непростий період і важливо знизити рівень будь-яких стресів для них.

Тому логічніше присвятити зміст тестових завдань ЗНО з історії України матеріалу, який вивчали нещодавно - у 10-11 класах, адже його легше пригадати й повторити.

Метою освітньої діяльності в нашій країні, зокрема й предмета історія України, є виховання в української молоді патріотизму, активної громадянської позиції, усвідомлення необхідності захисту України, відстоювання демократичних, загальнолюдських цінностей. Особливо актуальним це є за умов ведення воєнних дій з боку країни-агресора проти України, які розпочалися 24 лютого 2022 року. Значна кількість тем, що вивчаються у 10-11 класах, присвячена боротьбі за відновлення української державності у XX столітті, історії українських військових формувань та їх участі у воєнних подіях того ж періоду, долі духовно-культурного та літературно-мистецького покоління. Велика увага приділяється участі українців у Другій світовій війні, у визволенні країн Європи. Але особливий акцент зроблено на найважливішому здобутку українців - проголошенні і становленні держави Україна, творенні нової незалежної України.

Матеріал, що вивчається у старших класах, мотивує юнацтво пам’ятати, що державність є цінністю, без якої існування народу в сучасному світі та його поступальний розвиток навряд чи можливі. Теми творення нової незалежної України спонукають також до висновку, що свободу й демократію потрібно боронити.

Отже, зосередженість на зазначеному періоді в історії України цілком виправдана і зрозуміла.

З огляду на зазначене вище пропонуємо, включити до Національного мультипредметного тесту матеріал з історії України періоду 1914 р. – початок XXI століття.

З повагою Директор                                Євген Баженков

Освіта.ua
15.04.2022

МОН детализирует информацию о контингенте учеников МОН проведет сбор индивидуальных данных учеников для распределения субвенции на 2023 год
МОН утвержден перечень учебной литературы для школ Министерством образования составлены перечни учебной литературы и учебных программ
Украинские подростки примут участие в исследовании PISA-2022 В октябре Украина примет участие в международном исследовании качества образования
На обустройство школьных укрытий выделят 1,5 млрд грн Субвенцию направят на обустройство специальных сооружений или укрытий по новым стандартам
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев