Щодо безоплатного харчування учнів закладів загальної середньої освіти у групах подовженого дня

Лист МОН № 4.5/79-21 від 08.02.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 4.5/79-21 від 08 лютого 2021 року

Щодо безоплатного харчування учнів
закладів загальної середньої освіти
у групах подовженого дня

За результатами розгляду запиту <...> щодо безоплатного харчування учнів закладів загальної середньої освіти у групах подовженого дня в межах компетенції повідомляємо.

Відповідно до статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: управління закладами освіти, які належать територіальним громадам або передані їм, та організація харчування у цих закладах.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням:

  • дітей-сиріт;
  • дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
  • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
  • дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти;
  • осіб інших категорій, визначених законодавством та/або рішенням органу місцевого самоврядування (пункт 3 статті 56 Закону України "Про освіту").

Стосовно організації харчування у групі подовженого дня інформуємо.

Порядок створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти (далі - Порядок) затверджено наказом МОН від 25.06.2018 р. № 677 <...>.

Згідно з пунктом 4 Порядку група подовженого дня створюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази та умов для організації харчування учнів.

Фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством (пункт 10 Порядку).

Відповідно до пункту 5 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 116, у закладах загальної середньої освіти денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:

  • яким згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантується пільгове харчування;
  • 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
  • з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах.

Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

За рішенням педагогічної ради навчальний заклад може звільнити від плати за харчування вихованців груп подовженого дня (у відсотках чисельності групи за списком): 10 - у повному обсязі; 15 - на половину вартості.

Заклад загальної середньої освіти може прийняти рішення про звільнення у повному обсязі від плати за харчування не більш як 25 відсотків чисельності групи за списком учнів, які проживають у пришкільних інтернатах.

Харчування інших учнів здійснюється за власні кошти.

Начальник Головного
управління загальної середньої
та дошкільної освіти                                                Ю. Кононенко

Освіта.ua
08.02.2021

Школы будут переходить на ведение электронной документации В МОН определили требования к ведению школьной документации в электронной форме
Выпускники школ пройдут ДПА в форме ЗНО Государственная итоговая аттестация в форме ЗНО будет проведена по 4 учебным предметам
В Госбюджет вернут субвенцию на НУШ В Государственный бюджет на 2023 год будет возвращена субвенция на НУШ
Почти 2 млн школьников учатся дистанционно В МОН отмечают, что все больше учеников возвращается к очной и смешанной формам обучения
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев