Про переліки назв підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти, які плануються до видання у 2021/2022 ​навчальному році

Лист МОН № 1/11-6999 від 22.09.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/11-6999 від 22 вересня 2021 року

Потенційним учасникам конкурсних
відборів підручників для здобувачів
повної загальної середньої освіти

Про переліки назв підручників для 9 класу
закладів загальної середньої освіти,
які плануються до видання у 2021/2022
навчальному році

Шановні колеги!

У 2022 році Міністерством освіти і науки України передбачається видання за кошти державного бюджету підручників для 5 та 9 класів закладів загальної середньої освіти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 41 «Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2020 року № 957) видання навчальної літератури для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, можливе після проведення конкурсного відбору, а підручники з окремих навчальних предметів, що були раніше видані за кошти державного бюджету, за рішенням Міністерства освіти і науки України можуть бути повторно видані, у тому числі іншим видавцем, без проведення конкурсного відбору з урахуванням результатів їх повторного вибору закладами освіти.

Виходячи з вищезазначеного, у 2021/2022 навчальному році Міністерство освіти і науки України планує проведення конкурсних відборів підручників для 5 та 9 класів закладів загальної середньої освіти та здійснити повторне видання окремих підручників для 9 класу, виданих у 2017 році.

Перелік назв підручників для 5 класу, що плануються для проведення конкурсного відбору, буде визначено під час оголошення даного конкурсного відбору з переліків назв підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти, наведених у листах Міністерства освіти і науки України від 21 травня 2021 року № 1/11-3597 та 07 липня 2021 року № 1/11-4904, з урахуванням наявності відповідних модельних навчальних програм, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України.

Переліки назв підручників для 9 класу, що плануються для проведення конкурсного відбору та повторного видання, наведені у додатках 1 і 2.

Привертаємо увагу, що конкурсні відбори підручників для 5 та 9 класів здійснюватимуться за новим Порядком конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників (далі - Порядок), який найближчим часом буде надіслано на державну реєстрацію. Згідно з Порядком участь у конкурсному відборі можуть брати тільки ті учасники, підручникам яких за результатами розгляду відповідними предметними (галузевими) експертними комісіями до початку проведення конкурсного відбору буде надано гриф.

Орієнтовні строки подання комплектів конкурсних матеріалів для участі у конкурсних відборах:

  • підручники для 5 класу - до 01 лютого 2022 року;
  • підручники для 9 класу -д о 01 грудня 2021 року.

З огляду на зазначене, підручники, що плануються видати за кошти державного бюджету у 2022 році, необхідно подати до ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035) відповідно до Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2020 року № 931, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2020 року за № 1119/35402, у такі строки:

  • підручники для 5 класу -д о 01 грудня 2021 року;
  • підручники для 9 класу -д о 10 жовтня 2021 року.

Крім того просимо врахувати, що з метою виявлення фактів і положень, що містять ознаки дискримінації, та надання пропозицій щодо їх усунення, посилення відповідальності авторів за якість навчальної літератури здійснюється антидискримінаційна експертиза підручників і навчальних посібників, які друкуються за кошти державного бюджету.

Антидискримінаційна експертиза підручників здійснюється виключно в рамках державної політики у цій сфері, відповідно до норм і положень нормативно-правових актів, зокрема, ст. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та частини третьої ст. 21 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Акцентуємо, що розпорядженням від 16 грудня 2020 року № 1578-р Кабінет Міністрів України затверджено план заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих у рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження тендерної рівності. Проведення такої експертизи передбачено цим планом у сфері освіти.

Тому з метою поліпшення якості підручників, перевірки відповідності їх змісту сучасним реаліям, змінам у суспільно-політичному й освітянському просторі, відповідності українському та міжнародному законодавству Міністерство освіти і науки України особливу увагу приділяє посиленню контролю за дотриманням авторами та видавництвами під час підготовки підручників коректного висвітлення відповідних чутливих суспільно-політичних питань.

З огляду на зазначене вище для підручників для 5 та 9 класів закладів загальної середньої освіти буде проведено антидискримінаційну експертизу під час їх експертної оцінки щодо надання грифа.

Задля оптимізації роботи членів експертних комісії та експертних груп просимо під час подання документів для надання грифів підручникам надавати не тільки паперові примірники, а й електронні версії (на електронну адресу zso@imzo.gov.ua).

Додатки:

1. Перелік назв підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти, з яких планується проведення конкурсного відбору у 2021/2022 навчальному році, на 2 арк.

2. Перелік назв підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти, які плануються для повторного видання у 2022 році, на 4 арк.

З повагою
заступник Міністра                         Любомира Мандзій

Освіта.ua
22.09.2021

В Киеве отказались от русского языка в школах Образовательными программами школ города не предполагается преподавание предметов на русском
В МОН объяснили, как воспитывать учеников школ во время войны МОН предоставило педагогам рекомендации по организации воспитательного процесса в новом учебном году
В МОН раскритиковали «социологию» образовательного омбудсмена В МОН утверждают, что опрос родителей относительно формы обучения не является репрезентативным
Большинство родителей выбирает дистанционное обучение, – опрос Более 60% украинских родителей выбирают для своего ребенка дистанционную форму обучения с 1 сентября
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев