Щодо проведення позачергового засідання Колегії Міністерства освіти і науки України

Лист Освітнього омбудсмена № 018 від 09.06.20 року

ОСВІТНІЙ ОМБУДСМЕН

№ 018 від 09 червня 2020 року

Т.в.о. міністра освіти і науки України
п. Мандзій Л.С.

Щодо проведення позачергового засідання
Колегії Міністерства освіти і науки України

Вельмишановна пані Любомиро!

Ситуація, що склалася із проведенням державної підсумкової атестації для осіб, які у 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, є дуже тривожною та вимагає негайного фахового обговорення та ухвалення виважених рішень задля забезпечення прав учасників освітнього процесу, найголовнішим з яких є, безумовно, право на життя та здоров'я.

Хоча карантинні обмеження пом'якшені, вірус нікуди не подівся: він так само небезпечний і так само може стати причиною важкого захворювання. Дані останніх днів украй тривожні, особливо - про випадки заражень у закладах освіти, залучених до ЗНО.

У таких умовах ми маємо вжити всіх необхідних заходів, щоб, наскільки це можливо, зменшити ризики для всіх учасників освітнього процесу, які беруть участь у проведенні державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Дуже непокоїть практично повна відсутність артикульованої позиції Міністерства освіти і науки з цього надважливого і надчутливого питання. Складається неприємне враження, дуже сподіваюся, помилкове, що МОН не хоче чути численних звернень випускників, батьків, педагогів, освітнього омбудсмена, які пропонують не наражати учасників ЗНО на зайвий ризик і звільнити від ДПА у формі ЗНО тих здобувачів освіти, які не планують цього року вступати до закладів вищої освіти.

Очевидним і очікуваним наслідком такого ставлення МОН до позиції громадськості та професійної спільноти став контраверсійний наказ столичного Департаменту освіти і науки, яким від ДПА у формі ЗНО звільнені здобувачі повної загальної освіти у місті Києві. Цей наказ, на мою думку, є відчайдушним і дуже суперечливим кроком, оскільки створює вкрай небезпечний прецедент ігнорування розпоряджень центрального органу виконавчої влади. Така ситуація є неприйнятною, і її треба негайно ввести у правове поле.

Але можна зрозуміти і позицію Києва: якщо МОН не хоче чути про зменшення ризиків для учасників ЗНО, столичний Департамент освіти і науки, керуючись прагненням захистити право на життя і здоров'я учасників освітнього процесу, змушений був ухвалити це рішення.

Виходячи з вищевикладеного,

ПРОПОНУЮ:

1. Негайно провести позачергове відкрите засідання Колегії МОН, на якому заслухати позицію Департаменту освіти і науки КМДА щодо звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО у місті Києві.

2. Обговорити пропозиції щодо звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти і не планують вступати цього року до закладів вищої освіти.

З повагою освітній омбудсмен,
член Колегії МОН                                   Сергій Горбачов

Освіта.ua
09.06.2020

Украину охватила волна сообщений о заминировании школ В последние дни Украину охватила волна сообщений о заминировании учебных заведений
Основной этап PISA-2022 состоится с 4 апреля по 20 мая Ведущей отраслью исследования PISA-2022 определена математическая грамотность
Молодым учителям будут назначать педагога-наставника Специалисту, который впервые будет назначен на должность, будет назначаться опытный учитель
В Украине будут развивать ежедневный спорт в школах В Украине вступила в силу Концепция развития ежедневного спорта в учебных заведениях
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев