Щодо організації роботи інклюзивно-ресурсних центрів

Лист МОН № 1/9-278 від 26.05.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-278 від 26 травня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій

Щодо організації роботи
інклюзивно-ресурсних центрів

Шановні колеги!

Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів від 20.05.2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (далі - постанова) на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією, визначених на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, запроваджується послаблення протиепідемічних заходів. У таких регіонах з метою забезпечення зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної та загальної середньої освіти за рішенням місцевої влади з 1 червня 2020 р. може бути відновлена робота інклюзивно-ресурсних центрів.

У випадку відновлення роботи інклюзивно-ресурсних центрів рекомендуємо в найкоротші терміни організувати проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, забезпечивши першочергово обстеження дітей, які мають розпочинати здобуття початкової освіти у 2020/2021 н. р. та зараховуються до закладу освіти вперше.

В інклюзивно-ресурсних центрах за рішенням засновника може бути відновлено надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг шляхом проведення індивідуальних занять з дотриманням протиепідеміологічних вимог.

При організації роботи  інклюзивно-ресурсних центрів мають дотримуватися норми постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 р. № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби СОVID-19» з врахуванням особливостей роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Відновлення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів пропонується здійснювати у два етапи: підготовчий (визначення необхідної кількості засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та миючих засобів, спеціального і санітарного одягу, інвентарю для прибирання; здійснення генерального прибирання приміщень з дезінфекцією поверхонь; проведення інструктажу персоналу щодо особливостей роботи закладу впродовж дії карантину, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у дітей чи працівників; облаштування місць для обробки рук та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту; підготовка поданих документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини тощо) та основний.

Наголошуємо, що проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини має здійснюватися із дотриманням протиепідеміологічних вимог у добре провітрюваному приміщенні з забезпеченням перед початком робочого дня проведення температурного скринінгу усіх працівників інклюзивно-ресурсного центру. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла 37,2 °С і вище або ознаки і респіраторних захворювань, не можуть бути допущені до виконання обов'язків. Під час проведення комплексної оцінки батьки дитини (інші законні представники) можуть здійснювати допомогу в організації обстеження для уникнення близького контакту фахівців та обстежуваного. Варто по можливості обмежити одночасний рух відвідувачів місцями спільного користування (коридорами) та використання туалетних кімнат для уникнення натовпу.

Також просимо посилити інформування батьків (інших законних представників) дітей про можливості автоматизованої системи роботи інклюзивно-ресурсних центрів (портал https://ircenter.gov.ua/) для дистанційного подання документів.

Звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг. Враховуючи пункт 1 постанови, що передбачає продовження на всій території України дії карантину, просимо керівників інклюзивно-ресурсних центрів пришвидшити розгляд документів, необхідних для зарахування осіб з особливими освітніми потребами до закладів освіти, не порушуючи при цьому права дітей, та не знижуючи якість проведення комплексної оцінки.

Просимо довести зазначену в листі інформацію до керівників інклюзивно-ресурсних центрів.

З повагою
Т. в. о. Міністра                       Любомира Мандзій

Освіта.ua
26.05.2020

МОН планирует реформировать школьное историческое образование МОН представлены концептуальные основы реформирования школьного исторического образования
США помогут выплатить зарплаты педагогам В госбюджет Украины поступили грантовые средства от США в размере 1,25 млрд долларов
Школы могут заявить о своей субъектности, – глава ДСЯО Школы получили больше возможностей, чтобы в рамках автономии заявить о своей субъектности
МОН опубликовало перечень необходимых учебников В перечень включены более 100 наименований учебников и пособий для учеников разных классов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев