Про організаційні засади роботи інклюзивно-ресурсних центрів в умовах карантину

Лист МОН № 1/9-185 від 03.04.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-185 від 03 квітня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Про організаційні засади роботи
інклюзивно-ресурсних центрів
в умовах карантину

Шановні колеги!

У зв'язку із запровадженням надзвичайної ситуації на всій території України та продовженням карантину до 24.04.2020 р. (постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 239) звертаємо увагу керівників інклюзивно-ресурсних центрів (далі - ІРЦ) на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID - 19», листів МОН від 11.03.2020 № 1/9-154; 13.03.2020 № 1/9-161; 23.03.2020 № 1/9-173 щодо організації роботи в умовах карантину.

Наголошуємо, що керівниками ІРЦ мають бути видані накази щодо встановлення режиму роботи працівників ІРЦ (як педагогічних, так і непедагогічних) із запровадженням гнучкого графіку їх роботи, затвердження заходів щодо виконання працівниками консультативної, методичної, організаційно-педагогічної роботи, наприклад розроблення індивідуальних планів професійного розвитку (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо). Робочий час для працівників ІРЦ на період карантину, умови роботи, взаємодії, контроль за діяльністю встановлюються керівником ІРЦ з урахуванням обов'язків, передбачених трудовим договором.

Проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, надання очних  психолого-педагогічних та  корекційно-розвиткових послуг в період карантину не здійснюється.

Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами; участь педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, а також психолого-педагогічних комісіях спеціальних закладів загальної середньої освіти; надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів освіти здійснюється фахівцями ІРЦ шляхом використання дистанційних технологій.

Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами; консультування та взаємодія з педагогічними працівниками закладів освіти; надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами забезпечується фахівцями ІРЦ через індивідуальні консультації у телефонному режимі або за допомогою онлайн-ресурсів (мобільних додатків, електронної пошти тощо). При потребі фахівцями ІРЦ можуть бути забезпечені групові онлайн-консультації батьків (інших законних представників), педагогічних працівників закладів освіти шляхом розміщення інформації на онлайн-ресурсах ІРЦ, у тому числі у соціальних мережах, створення спільнот в соціальних мережах, мобільних додатках. Матеріали можна надсилати електронною поштою, розміщувати на сайті ІРЦ або інших онлайн-ресурсах, зокрема у формі питань-відповідей (з дотриманням захисту персональних даних та конфіденційності даних про запитувача), відеозанять або гіперпосилання на них.

Наголошуємо на необхідності інформування батьків (інших законних представників), педагогічних працівників про тимчасовий графік роботи ІРЦ в період карантину, контактні телефони, електронні пошти, посилання на сайт ІРЦ та інші його онлайн-ресурси шляхом розміщення оголошень при вході в приміщення ІРЦ, на сайтах органів управлінь освіти та ІРЦ, повідомлень в місцевих засобах масової інформації тощо.

Працівники ІРЦ, не задіяні в наданні дистанційних  психолого- педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, проведенні консультацій, використовують робочий час під час карантину для професійного розвитку (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо).

З повагою
Т.в.о. Міністра                          Любомира Мандзій

Освіта.ua
03.04.2020

Переход в онлайн навсегда останется в истории образования, - Мандзий Переход на онлайн-обучение - это событие, которое останется в истории образовательного сообщества
Учителя не получат доплат за карантин Дополнительных доплат для учителей за работу в условиях карантина бюджетом не предусмотрено
На этой неделе у школьников начнутся летние каникулы По словам Любомиры Мандзий, на этой неделе будет завершен учебный процесс в школах
Как образование будет выходить из карантина после 1 июня Правительство приняло постановление, согласно которому начнут действовать некоторые послабления для учебных заведений
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!