Щодо питань усунення розбіжностей в інформації

Лист МОН № 1/9-320 від 22.05.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-320 від 22 травня 2019 року

Департаменти (управління) освіти
і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій
Український центр оцінювання
якості освіти

Щодо питань усунення
розбіжностей в інформації

Шановні колеги!

Незабаром розпочнеться вступна кампанія до закладів вищої освіти, під час якої важливе значення має відповідність інформації про вступників, що міститься в документах про повну загальну середню освіту та сертифікатах зовнішнього незалежного оцінювання.

Так, відповідно до пункту 1 розділу VIІ Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 10.10.2018 № 1082, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2018 року за № 1231/32683, та пункту 1 розділу VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році, затверджених наказом Міністерства освіти i науки України 11.10.2018 № 1096, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 грудня 2018 року за № 1456/32908, у 2019 році переважна більшість вступників подаватиме заяви про допуск до участі в конкурсному відборі до закладів вищої освіти тільки в електронній формі.

Згідно з пунктами 2 - 5 розділу ІІ Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2019 році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.10.2018 № 1096, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 грудня 2018 р. за № 1457/32909, для подання електронних заяв вступник реєструє особистий електронний кабінет на інтернет-сайті за електронною адресою: https//ez.osvitavsim.org.ua.

Під час реєстрації вступник зазначає, зокрема, дані щодо сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та документа про повну загальну середню освіту, що перевіряються в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - ЄДЕБО) та, у разі їх збігу (прізвища, імені, по батькові, дати народження тощо), вступник отримує на вказану ним адресу електронної пошти повідомлення для активації особистого електронного кабінету вступника, з якого здійснює подачу заяв про допуск до участі в конкурсному відборі до обраних ним закладів вищої освіти.

При перевірці в ЄДЕБО вказаних вище даних щодо сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та документа про повну загальну середню освіту під час вступних кампаній попередніх років у значної кількості вступників були виявлені розбіжності в прізвищах, іменах, по батькові та датах народження.

Це суттєво ускладнювало вступникам можливість подати заяви про допуск до участі в конкурсному відборі до закладів вищої освіти, тому що вступна кампанія має обмежені часові рамки, а усунення розбіжностей потребувало заміни сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання або передруку документа про повну загальну середню освіту.

З огляду на це, для забезпечення належної організації проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти в 2018 році в ЄДЕБО запроваджено здійснення завчасної перевірки даних, поданих при реєстрації на проходження зовнішнього незалежного оцінювання та внесених до замовлень на виготовлення атестатів про повну загальну середню освіту. Позитивним результатом стало значне зменшення звернень вступників під час вступної кампанії.

На жаль, станом на зараз не всі замовники документів про загальну середню освіту (департаменти (управління) освіти і науки, акредитовані в установленому законодавством порядку заклади освіти) подали замовлення на виготовлення документів про освіту в установлені законодавством строки, що створює несприятливі умови загалом для перевірки даних та унеможливлює завчасну перевірку щодо випускників закладів загальної середньої освіти окремих областей. Звертаємо увагу на необхідності якнайшвидшого усунення зазначеного порушення.

Разом з цим, за результатами перевірки даних у вже поданих замовленнях на виготовлення документів про повну загальну середню освіту та при реєстрації на проходження зовнішнього незалежного оцінювання виявлено розбіжності y цих даних. Своєчасне усунення цих розбіжностей, а також тих, що будуть виявлені під час наступної звірки (запланована на останню декаду травня 2019 року), вимагає оперативного вжиття департаментами (управліннями) освіти і науки наступних заходів:

1) формування на власній сторінці в ЄДЕБО (модуль «Звіти» розділу «Замовлення документів») звіту з переліком осіб, у даних яких виявлені розбіжності;

2) організації доведення інформації зі звіту щодо виявлених розбіжностей до закладів освіти, розташованих у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, в яких отримують освітні послуги такі особи, для вжиття останніми ефективних заходів щодо швидкого усунення розбіжностей (або у даних, поданих при реєстрації на проходження зовнішнього незалежного оцінювання, або у даних, внесених до замовлень на виготовлення атестатів про повну загальну середню освіту) та забезпечення контролю за здійсненням закладами таких заходів.

Просимо Український центр оцінювання якості освіти сприяти особам, які звертаються для усунення розбіжностей у даних, поданих при реєстрації на проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а змінену інформацію передавати до ЄДЕБО.

Додаткові роз'яснення щодо формування в ЄДЕБО звіту та викладеної у ньому інформації надаватиме, у межах компетенції, технічний адміністратор ЄДЕБО - державне підприємство «Інфоресурс».

Перед початком вступної кампанії 2019 року Міністерством буде проаналізовано результати вжитих заходів.

З повагою
Заступник Міністра                         Вадим Карандій

Освіта.ua
22.05.2019

В Киеве отказались от русского языка в школах Образовательными программами школ города не предполагается преподавание предметов на русском
В МОН объяснили, как воспитывать учеников школ во время войны МОН предоставило педагогам рекомендации по организации воспитательного процесса в новом учебном году
В МОН раскритиковали «социологию» образовательного омбудсмена В МОН утверждают, что опрос родителей относительно формы обучения не является репрезентативным
Большинство родителей выбирает дистанционное обучение, – опрос Более 60% украинских родителей выбирают для своего ребенка дистанционную форму обучения с 1 сентября
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев