Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Наказ МОНмолодьспорт №1063 від 14.09.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№1063 від 14 вересня 2011 року

Про проведення Всеукраїнського конкурсу
рукописів підручників для учнів 1-4 класів
загальноосвітніх навчальних закладів

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №781 "Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів", від 20.04.2011 №462 "Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти", наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11.05.2011 №430 "Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. №462", від 23.08.2011 №988 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2011 за №1065/19803, та з метою забезпечення учнів початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів якісними підручниками та іншою навчальною літературою, наказую:

1. Оголосити Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1- 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - Конкурс) з 14 вересня 2011 року.

2. Затвердити перелік навчальних предметів, назв підручників, з яких проводиться Конкурс,  для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, російською, іншими мовами національних меншини та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов згідно додатків 1 та 2.

3. Державній науковій установі "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Удод О. А.) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) забезпечити:

3.1. До 10 жовтня 2011 року затвердження персонального складу Предметних експертних, Конкурсної та Апеляційної комісій Конкурсу.

3.2. До 20 грудня 2011 року підготовку узагальнених матеріалів щодо: результатів Конкурсу для їх розгляду колегією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; затвердження переліку підручників – переможців Конкурсу та переліку підручників для учнів першого класу загальноосвітніх навчальних закладів, які можуть видаватися за державним замовленням 2012 року; порушень, що допускалися учасниками Конкурсу при виконанні державного замовлення у попередні роки.

3.3. До 20 січня 2012 року затвердження наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Плану-графіку строків підготовки для громадського обговорення оригінал-макетів підручників для учнів 2, 3, 4 класів з навчальних предметів інваріантної складової Типових навчальних планів для початкової школи, розроблених авторськими колективами-переможцями Конкурсу.

4. Державній науковій установі "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Удод О. А.) забезпечити:

4.1. До 1 жовтня 2011 року розроблення та затвердження оцінних листів, інструктивно-методичних матеріалів до складання експертних висновків на Авторські концепції і рукописи підручників та заповнення оцінних листів Предметними експертними комісіями, установами Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніми навчальними закладами.

4.2. До 1 жовтня 2011 року розроблення та затвердження інструктивно-методичних матеріалів для визначення рейтингів Авторських концепцій та рукописів підручників на підставі висновків Предметних експертних комісій, установ Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніх навчальних закладів.

4.3. 11 листопада 2011 року до 16.45 год. завершення роботи щодо прийому, реєстрації та шифрування конкурсних матеріалів.

4.4. З 14 по 21 листопада 2011 року організацію експертизи  Авторських концепцій та рукописів підручників Предметними експертними комісіями,  установами Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніми навчальними закладами.

4.5. До 21 листопада 2011 року передачу експертних висновків, оцінних листів з рейтинговими таблицями, комплектами конкурсних матеріалів та інших супровідних матеріалів на Авторські концепції та рукописи підручників голові Конкурсної комісії Конкурсу для вироблення пропозицій щодо результатів Конкурсу.

4.6. З 22 по 25 листопада 2011 року організацію роботи Конкурсної комісії Конкурсу.

4.7. 25 листопада 2011 року проведення процедури дешифрування конкурсних матеріалів та оприлюднення висновків Конкурсної комісії Конкурсу.

4.8. З 28 листопада по 2 грудня 2011 року видачу конкурсних матеріалів та експертиз (експертні висновки, оцінні листи з рейтингами рукописів, Авторських концепцій, витягів з протоколів засідання відповідної Предметної та Конкурсної комісій) учасникам Конкурсу на їх вимогу.

4.9. З 5 грудня по 9 грудня 2011 року прийом та реєстрацію апеляцій учасників Конкурсу.

Апеляції учасники Конкурсу надсилають до Державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, Загальний відділ.

4.10. З 12 по 14 грудня 2011 року організацію роботи Апеляційної комісії.

4.11. За результатами рішення колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України укладання угод з видавництвами, що мають виключні майнові права на використання твору учасника-переможця Конкурсу, на видання підручників для учнів 1 класу за рахунок коштів Державного бюджету, передбачивши в них строки подачі рукописів підручників для учнів 2, 3, 4 класів, створених цими авторськими колективами.

4.12. До  1 лютого 2012 року прийом рукописів підручників для учнів 2 класу, створених авторськими колективами-переможцями Конкурсу.

4.13. До 1 березня 2012 року розгляд рукописів підручників для учнів 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів відповідними науково-методичними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

4.14. З 1 березня до 1 червня 2012 року здійснення громадського обговорення оригінал-макетів підручників для учнів 2 класу, які отримали гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

5. Конкурсній комісії Конкурсу:

5.1. З 15 по 16 грудня 2011 року розглянути усі комплекти конкурсних матеріалів і результати експертиз, здійснених Предметними експертними комісіями Конкурсу, установами Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніми навчальними закладами, перевірити правильність оформлення експертних висновків, оцінних листів; підготувати пропозиції щодо остаточного визначення переможців Конкурсу та передати їх разом з протоколом засідання Конкурсної комісії Конкурсу у день завершення її роботи до Державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б. М.

Міністр       Д.В. Табачник

Додатково див.:

Додаток 1. Перелік навчальних предметів, назв підручників, з яких проводиться Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, російською, іншою мовою національної меншини та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов;

Додаток 2. Перелік назв Авторських концепцій підручників, що подаються на Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, російською, іншою мовою національної меншини та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов.

Освіта.ua
14.09.2011

Правительство установило дату начала учебного года Новый учебный год в школах начнется 1 сентября и завершится 30 июня
Учителей и учеников разрушенных школ переведут в другие Все учителя и ученики школ, которые были повреждены, будут переведены в соседние школы
Требования оплаты документов об образовании незаконны, – МОН Свидетельства о базовом и полном среднем образовании и приложения к ним выдаются бесплатно
В МОН не видят угроз массового сокращения учителей Почти 700 тысяч учеников находятся за границей, 70 тысяч сменили местонахождение
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев