Об особенностях поступления на бакалавриат в 2020 году

В МОН предоставили ответы на вопросы об особенностях поступления в учреждения высшего образования

Об особенностях поступления на бакалавриат в 2020 году

В 2020 году сроки вступительной кампании напрямую зависят от даты завершения карантина и, соответственно, сроков проведения ЗНО.

Министерство образования и науки рассматривает два сценария проведения вступительной кампании в зависимости от даты завершения карантина.

Также в МОН предоставили ответы на вопросы об особенностях поступления в учреждения высшего образования.

Чи можна буде у зв'язку з карантином вступати до університетів без ЗНО?

Ні, оскільки ЗНО у 2020 році відбудеться за будь-якого розвитку подій. Строки його проведення залежатимуть від дати завершення карантину, а вступна кампанія, відповідно, від дат проведення ЗНО.

Без ЗНО вступникам доведеться складати іспити в університетах. Це означає, що сотні тисяч вступників та їхніх батьків кілька разів будуть їздити до інших міст. В аудиторіях буде збиратись велика кількість вступників з різних областей.

Натомість під час ЗНО в одній аудиторії перебуває до 15 учасників та 2 інструктори і, що важливо, обов'язкова дистанція між учнями – щонайменше 1,5 метри. Окрім цього, зовнішнє незалежне оцінювання учасники складають переважно за місцем свого проживання. Тому ЗНО відбудеться за будь-яких умов і кожен вступник матиме змогу вступити до закладу вищої освіти за його результатами.

Міністерство освіти і науки дбає про безпеку та чесний вступ для абітурієнтів.

Чи можна буде подати заяви та оригінали документів онлайн?

Усі заяви до закладів вищої освіти вступники можуть подавати онлайн через власні електронні кабінети. МОН працює над тим, щоб вступники також отримали можливість подавати оригінал заяви (за якою хочуть бути зараховані), накладаючи електронний підпис, щоб не було необхідності особисто привозити оригінал документа про освіту до ЗВО, який можна буде привезти вже після початку навчання. Якщо такої можливості не буде, МОН продовжить строк подачі оригіналів документів.

Вступники з числа пільгових категорій матимуть можливість також подавати заяви онлайн після того, як принесуть документи, які підтверджують пільги, хоча б в один університет, де їх буде перевірено та завантажено в базу.

Вступники на контракт будуть зараховані до ЗВО, підтвердивши отриману рекомендацію в ЄДЕБО за допомогою електронного підпису. Для цього розробляється окремий додаток до електронного кабінету.

Що робити, якщо через карантин невчасно видадуть свідоцтва про повну загальну середню освіту?

У такому разі буде можливість подавати заяви в електронному кабінеті вступника без самого свідоцтва про повну загальну середню освіту, але за записом про його замовлення в ЄДЕБО. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подавати після початку навчання.

Як будуть проходити творчі конкурси та вступні іспити?

Якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників.

Якщо це буде технологічно неможливо, ЗВО має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентів.

Чи буде знижено прохідний бал через карантин?

Він жодним чином не пов'язаний з карантином. Прохідний бал вступників на бюджет визначається за результатом адресного розміщення бюджетних місць.

Чи зміниться кількість бюджетних місць у ЗВО для вступників-2020?

Мінекономіки ще не сформувало обсяги державного замовлення на підготовку здобувачів вищої освіти в 2020 році. Кількість бюджетних місць для здобуття вищої освіти ступенів бакалавра та магістра медичного та ветеринарного спрямувань (на основі повної загальної середньої освіти), які подало МОН до Мінекономіки, на 7% вища, ніж кількість місць, затверджених минулого року.

Чи будуть зміни у вступній кампанії для мешканців тимчасово окупованих територій?

Спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій, передбачені законодавством, не зазнають змін. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» будуть працювати в кожному закладі, де минулого року працював хоча б один із них. Додатково у 2020 році центри також працюватимуть у деяких закладах Львова, Дніпра, Сум, Харкова, Ужгорода та Рівного. Загалом кількість уповноважених ЗВО, які належать до сфери управління МОН, цього року розширено до 77.

Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати в будь-який із цих 77 закладів без складання ЗНО. Вступники із АР Крим та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступної у кожному із цих 77 закладів вищої освіти. А вступники із території проведення ООС вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

МОН також звернулось до МОЗ і Міністерства культури, молоді та спорту для організації роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» в університетах їхнього підпорядкування.

Вступати через освітні центри мають право особи, які:

  • мають український документ про освіту;
  • не мають українського документа про освіту;
  • проходили ЗНО та мали відповідні сертифікати;
  • не проходили ЗНО.

Особа, яка не мала документа про повну загальну середню освіту державного зразка, має звернутись до одного з освітніх центрів для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до вишу за спрощеною процедурою.

Такі вступники мають складати два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит (встановлює заклад вищої освіти). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс.

Щодня з 8:00 до 20:00 працює гаряча лінія для вступників з тимчасово окупованих територій (0-800-504-425).

Коли буде змінено умови прийому?

МОН готує зміни до Умов прийому. Наказ про оновлені Умови прийому буде оприлюднено відразу після того, як він пройде державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Освіта.ua
28.04.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
наследник победы
Поздравляю всех с ДНЁМ ПОБЕДЫ над смертельным врагом всего человечества! УРА, ТОВАРИЩИ! Ура! Ура! Ура!
Алёна
а как добраться до пункта тестування тому ребёнку, у которого нет дома автомобиля ??? и автобусы непонятно когда поедут !!! не смотря на пандемию и весь тот кошмар, который создали карантином - ВНО ВИДБУДЕТЬСЯ!!! Интересно такой дурдом во всех странах? или только здесь? почему нельзя по-человечески отнестись к детям-выпускникам 2020?. Поздравляю вас и ваших родных с праздником ВЕЛИКОЙ ПОБЕДЫ!!! УРА!!! УРА!!! УРА!!!
Инна
Будут ли в этом году проводить ГИА в форме ВНО для студентов 2-х курсов колледжей?
Ян
Хіба чиновникам МОН вигідно відменяти, навіть частково, ЗНО? НІ, не вигідно. Прислуховиватись до разумних порад? Навіщо? Тільки коли всі будуть складати ЗНО і все буде залежити від їх підсумкових балів, можна ставити свої умови та приймати навіть бовдурів, аби батьки були заможні й впливові.
насмешник
"... ЗВО має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентів." Представьте себе поступающего в консерваторию на класс вокала или духовых инструментов в маске. Или в высшее эстрадно-цирковое училище? Или в институт физкультуры? Умора!!! Зато соблюдены санитарно-эпидемиологические условия. Как должны совещаться между собой члены экзаменационной комиссии, чтобы выставить общую оценку?
simvolist
Не занимайтесь своим любимым делом: запугиванием людей! Не пугайте экзаменами в ВУЗах. Лучше вообще отмените все экзамены, пусть поступят все желающие (исключение сделать только для явных аутсайдеров). Ближайшая сессия расставит все по местам. Появятся рейтинговые списки студентов. По ним можно определить, кто будет стипендиатом, кто будет просто на бюджете, кто пойдет на контракт. Для остальных предложите нулевой курс (по контракту). Частично примените английскую систему подготовки абитуриентов. Не хотите совсем отменять ЗНО, тогда прислушайтесь к советам Виктора Бондаренко, доктора философских наук, профессора, члена-корреспондента НАПНУ (http://ru.osvita.ua/blogs/73306/).
Правовед
Не дурите людей! Чиновники МОН не имеют права продлевать сроки завершения учебного года. Согласно Закон Украины Об общем среднем образовании от 13.05.1999 № 651-XIV. Статья 16. Учебный год и режим работы учреждения общего среднего образования: раздел 1. Учебный год в учреждениях общего среднего образования независимо от подчинения, типов и форм собственности начинается в День знаний - 1 сентября и заканчивается не позднее 1 июля следующего года. Следовательно, завершить учебный год, то есть выставить все оценки в аттестат и выдать документы абитуриентам обязаны не позднее 1-го ИЮЛЯ. Учитывая то, что карантин в лучшем случае, завершится 11-го мая, останется 51 день на все: провести и пробное, и основное, и дополнительное ВНО времени не хватит, даже если уплотнить периоды сдачи. Времени на проверки не останется. А нужно еще заполнить все документы по ВНО и документы выпускников. Ни какие постановления МОН не могут нарушать закон.
Валентина И.
Почему такое не равенство: живущим на не подконтрольной территории можно закончить школу дистанционно без ЗНО и получить документы о полном среднем образовании, а нам нельзя. Чем мы хуже? Для них не опасно сдавать экзамены в ВУЗах, а для нас - ЗЮСЬКИ. Нам нужно только ЗНО? А может кому-то другому это нужно? Мы можем отлично без этого обойтись. Устный экзамен при поступлении длится до получаса; ЗНО - три часа.
учительница
Для Валентинs И. Скажу больше: согласно Закона Украины Об общем среднем образовании от 13.05.1999 № 651-XIV, Раздела II, пунктов: 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 (не считая больных) - освобождается от аттестации (или аттестация сдается экстерном) большое количество абитуриентов.
Комментировать