Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел

Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года

Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел

Автор: Тамара Гориха Зерня, писательница.

А які у вас очікування від шкільної освіти в Україні саме зараз?

Я б хотіла чесного визнання стану справ.

Зокрема, що онлайн навчання – це профанація за незначними винятками.

Що три роки онлайн – це три втрачених для школи роки.

І що у багатьох школах адміністрація, по суті, не захотіла налагодити нормальний освітній процес, і це їх цілком влаштовує.

Має бути гнучка система повернення дітей за парту. По суті, школи повинні перетворитися на репетиторські хаби з гнучким підходом до потреб дітей.

Потрібно приймати у школу всіх: хто вчився за кордоном, хто вчився вдома, хто взагалі не вчився. Без вступних іспитів, без стресів і звинувачень.

А потім по ходу або підтягувати учнів, повторювати пропущений матеріал, або давати можливість лишитися на повторний рік без стигми і засудження.

Очевидно, це означатиме більше навантаження на педколектив. Давайте приймемо це як необхідність після трирічної онлайн імітації процесу.

P. S. Моїм дітям пощастило. Обидва школяра ходять на заняття офлайн. У доньки під час онлайн навчання всі уроки були за розкладом. Але це рідкісний виняток на тлі того, що я спостерігала у дітей знайомих.

І ще раз переконалася, що все залежить від школи і від адміністрації. Було б бажання, можна було дітей вчити.

А у багатьох шкіл цього бажання не знайшлося.

Оригинал

Освіта.ua
22.03.2023

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев