А. Истер: пора исправлять прошлогодние недостатки НМТ

Все проблемы имели место потому, что в течение всех дней НМТ 2022 года задания подбирал компьютер

А. Истер: пора исправлять прошлогодние недостатки НМТ

Автор: Александр Истер, учитель-методист, автор учебников и пособий по математике.

Міністерство освіти і науки України оприлюднило Порядок прийому до закладів вищої освіти у 2023 році. Також було оприлюднено вагові коефіцієнти для кожної спеціальності.

У 2022 році національний мультипредметний тест (НМТ) був запроваджений уперше, і це було вимушеною мірою.

Щиро сподіваюся, що у 2023 році він пройде востаннє, і у 2024 році ми повернемося до випробувальної часом моделі зовнішнього незалежного оцінювання.

Оскільки у 2022 році НМТ проводився вперше, вважаю, була низка недоліків, які необхідно виправити у 2023 році. Я наведу основні, на мою думку, недоліки з математичного блоку, але мені здається, що відповідні недоліки були і в інших блоках.

Усі негаразди, на мою думку, мали місце тому, що протягом всіх днів НМТ 2022 року завдання підбирав комп'ютер з бази завдань, накопиченої протягом 2007-2021 років, що призвело до наступних проблем у математичному блоці.

1. Завдання багатьох днів не були гармонійним . Наприклад, в один із днів три завдання з 20-ти стосувалися графіків функцій, у той самий час у цей день не було завдань з багатьох інших тем та розділів математики.

2. Завдання, відібрані комп'ютером по днях, не були рівноцінними між собою за складністю. Тобто завдання у деякі дні були набагато важчими, ніж в інші, що створювало нерівні умови для учасників.

3. Деякі завдання повторювалися по днях двічі, а то й тричі, що знову ж таки створювало нерівні умови для учасників. Недобросовісні відеоблогери, випереджаючи один одного, розміщували розв’язки в інтернеті. Інколи їхні шедевральні відеоблоги з’являлися раніше, ніж було завершено час, відведений на роботу у конкретний день. Таким чином ті, що здавали пізніше і знали вже розв’язки деяких вправ, мали перевагу перед тими, хто ці розв’язки не знав.

4. Деякі завдання з математики, які були узяті з «паперового» ЗНО минулих років, містили елементи графіки, які учні з поганим зором, або на моніторі поганої якості, могли не побачити.

Дуже сподіваюся, що завдання для МНТ у 2023 році будуть складатися фахівцями, а не обиратися методом випадкових чисел із бази завдань, накопиченої за роки проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Якщо завдання будуть підібрані фахівцями, то це дозволить уникнути тих недоліків, які описані вище.

Зараз це дуже важливо, враховуючи великий запит на справедливість у нашій багатостраждальній державі.

Освіта.ua
21.03.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев