В. Белый: домашние задания должны уйти в небытие

Оставлять нужно только комплексные задания 1-2 раза в месяц и как элемент самомониторинга ученика

В. Белый: домашние задания должны уйти в небытие

Автор: Владимир Белыйэкс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Коли читаєш, що у нас витрати на одного учня різняться для різних закладів у 19 (!) разів, то починаєш розуміти не лише свій сум від того, а й пояснення, як простим, але системним рішенням діяти розумно.

Адже дуже сумно бачити черговий прямий індикатор нерозумної організації системи діяльності.

Наші люди не можуть зрозуміти, що «там» у жодній країні немає будь-яких заперечень батьків проти моделі щоденного підвозу учнів до шкіл повноцінного розміру.

Заперечень нема з тієї системної причини, що звичний нам навчальний функціонал «домашні завдання» відкинуто на користь прямого навчання виконувати практичні вправи прямо у класі згідно розкладу занять з вчителями, котрі діють як коучі (освітні тренери), а не ретранслятори програмного матеріалу та перевіряльники його поточного засвоєння учнями вдома.

Отакий сумний сум у мене на тлі врізаного у пам'ять трирічного досвіду роботи за кордоном.

Нам тільки й треба, що викинути на «смітник історії» з функціоналу всіх учнів та вчителів країни з початку наступного навчального року епізод з «щоденними поточними домашніми завданнями», які «потрібно» задати у кінці кожного уроку та записати у колонці класного журналу.

До речі, десь сотня моїх колишніх колег по ФТЛ та десятки тисяч його учнів тридцять років поспіль жили без поточних домашніх завдань з порожніми отими колонками у класних журналах.

І якість навчальної підготовки не впала, а навпаки, чому більше ста тисяч батьків тих учнів можуть бути прямим свідченням.

Залишати потрібно лише комплексні домашні завдання один-два рази на місяць (залежно від кількості тижневих годин на предмет) і як елемент самомоніторингу учня щодо своєї готовності за підсумками поточної роботи у класі під супроводом свого вчителя під «зараховано / не зараховано» на роботі учня, а не для оцінки до класного журналу.

Відтак, ні батьків, а тим більше учнів, зовсім не лякатимуть п'ять епізодів на тиждень виїзду до своєї гімназії / ліцею та повернення після обіду додому.

Звісно, що початкова школа має бути у кожному населеному пункті, навіть з малою кількістю учнів.

Бо врахування вікових особливостей – перш за все.

А шкільний автобус у країні, що розташована у географічному центрі Європи, має бути не допотопний «Богдан», а хоча б як ось цей шкільний лайнер з країни північної Африки.

Оригинал

Освіта.ua
17.03.2023

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
скептик
Наличие хороших автобусов для перевозки детей в школы и обратно не достаточно. Для этого нужны так же хорошие дороги. У нас же есть не дороги, а направления. Попробуй по таким покататься!