И. Ликарчук: стоит ли доверять каждому сертификату

Стоит ли доверять каждому сертификату, даже если он красиво оформлен и подписан профессорами

И. Ликарчук: стоит ли доверять каждому сертификату

Автор: Игорь Ликарчукэксруководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Зробив сьогодні цікаве «відкриття». Воно стосується сертифікатів про так зване «Підвищення кваліфікації», які багато вчителів масово скуповують, як голодні студенти смажені пиріжки в базарний день.

Мене зацікавило питання, чи мають ті, хто видає сертифікати, ліцензію на право здійснення післядипломної освіти, як то передбачено чинним законодавством.

Зайшов на сайт ЄДЕБО, де концентрується подібна інформація, і ….оппа: переважної більшості суб’єктів приватного права, котрі в сертифікатах пишуть, що вони тими суб’єктами є, у переліку ЄДЕБО немає.

Іншими словами, їхня освітня діяльність з підвищення кваліфікації вчителів без ліцензії на таку діяльність, мабуть, можна вважати незаконною.

У цій історії для вчителя, який «підвищився», певно, не було б нічого поганого, якби не одне «але»: що буде тоді, коли фінансові аудитори зафіксують факт встановлення категорії (відповідно, і збільшення оплати праці) на підставі документів про проходження кваліфікації, які видали установи чи організації, котрі не мають права таку діяльність здійснювати?

Думаєте, що допоможе рішення педради, яка визнала такий документ легітимним? Сумніваюся в тому, адже за подібні порушення колективний орган не відповідає.

Відповідає лише посадова особа. Іншими словами – керівники закладу освіти.

Замість епілогу.

Панове вчителі! Дивіться, у кого купуєте сертифікат і кому віддаєте свої гроші.

Панове керівники закладів освіти! Подумайте, чи варто довіряти кожному так званому сертифікату, навіть якщо він дуже гарно оформлений та підписаний докторами і професорами. Гроші не пахнуть.

Оригинал

Освіта.ua
08.03.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев