Неда Неждана: саботаж педагогов консерватории

Никто в мире не называет заведения именами чужих классиков, только своих и непосредственно причастных

Неда Неждана: саботаж педагогов консерватории

Автор: Неда Нежданаруководитель драматургического отдела в Национальном Центре театрального искусства им. Леся Курбаса.

Пригадалося, що в час студентської Революції на граніті був тільки один виш, який не приєднався до страйку. Знаєте, який? Консерваторія (Національна музична академія).

Ще тоді це був найбільш консервативний освітній заклад Києва. І це всі пропустили. І от наслідок.

Поки на фронті пекло, а в тилу атаки ракет і дронів, у самому серці Києва на святому Майдані підняла голову гідра упослідженого малоросійства. Бо як інакше назвати цей саботаж викладачів консерваторії – залишити ім'я Чайковського?

От скільки ще треба Буч, Маріуполів, Бахмутів, щоб до них дійшло, що у нас геноцид!

Що ці імена – мітки імперії зла, що це – її територія, що це – як тавро рабів, яких можна безкарно карати!

І абсолютно байдуже, які там у нього корені, якщо він ніколи не позиціонував себе як українець, а саме як росіянин, як імперець, і ніхто у світі його ніяк інакше не сприймає. Більше того, він один із стовпів бренду «руского міра».

Ніхто у світі не називає іменами чужих класиків, лише своїх і безпосередньо дотичних! І тим більше дикість – лишати апологетів жахливої імперії зла. Ганьба тим керівникам, у розпал страшної війни проти українського народу залишати ім'я імперського композитора, підтримувати цим «руський мір».

Заради чого, щоб демонструвати малоросійськість, принизливу меншовартісність, рабське лизоблюдство перед катами і вбивцями?!

І чому навчають такі викладачі молодь? Що ми – нація рабів, що у нас немає вартісних митців? Що це, як не нацизм-шовінізм?

Хіба у нас немає своїх славетних композиторів, музикантів, співаків?

Того ж Миколи Леонтовича, вбитого російськими окупантами. Його знаменитий «Щедрик» співають у всьому світі.

Чи Василя Сліпака, оперного співака зі світовим іменем, який загинув від кулі снайпера...

Чи Миколи Лисенка...

Є наші достойні митці, і фахово, і морально, і їх чимало. А от ресурсів, награбованих у колонізованих народів, які росія використовувала для пропаганди свого «руського міра», у нас не було, от і вся різниця, чому одні – «світові», а інші – ні.

Жодної вулиці, театру, вишу з іменами катів і вбивць українського народу не має бути більше ніколи, бо це тавро рабів.

А світових класиків повно в інших країнах: Польща, Франція, Німеччина, Великобританія... Країн гідних, які допомагають нам, а не вбивають.

Якщо брати іноземних, то варто вшанувати їхні імена.

Чи взагалі без імені, світові тенденції саме такі, але тільки не російські!

«Ніколи знову», – кажуть про фашизм, але рашизм іще гірший!

Оригинал

Освіта.ua
06.01.2023

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
скептпк
Возможно, что Вы взъелись на Петра Ильича Чайковского (кстати, фамилия его скорее украинская, но никак не русская) из-за его сексуальной ориентации? Возможно Вам претит его необычность в выборе партнёров? Впрочем, в те времена сексуальной нетерпимости, он вынужден был скрывать свои предпочтения. Сегодня, когда времена изменились, Вы всё же продолжаете ему мстить. Не этим ли объясняется такая травля композитора. Кто-то её запустил, а остальные, не подумавши её подхватили.
Галина
Для скептпк: орк! вали звідси. Передивився московітської реклами
Комментировать