![]() |
Количество детей-беженцев, покидающих украинские школы, растет, и эта тенденция будет сохраняться |
И. Большакова: подвешенное состояние детей оптимально?
Автор: Инна Большакова, методист.
Один учень і дві школи, або як дитині всидіти на двох стільцях і зберегти здоров`я…
Питання навчання дітей в одній школі на сьогодні вже є непростим, а що таке дві школи?
Варіант 1. Два стільці. Діти навчаються у двох школах одночасно, пересідаючи упродовж дня / тижня з одного стільця на інший. Позитивне: діти залишаються в українському інформаційному полі та у школі. Підтримують спілкування з однокласниками. Негативне: високий рівень навантаження фізичного й психічного. Уроки онлайн в синхроні або асинхроні не є високоефективними. Соррі, але настає момент, коли щось доводиться кидати або навчатися для галочки.
Варіант 2. Лава з двох стільців. Це спроба об`єднати навчання за кордоном (як основне) та в українській школі (окремі предмети). Позитивне: менше навантаження, хоч все одно завелике, бо не стілець, а лава. Негативне: програми різні в різних країнах, відповідно, діти вивчають різний зміст предметів з однаковою назвою. Коли, хто, яким чином це буде надолужувати – складно прогнозувати. Предмети, які відрізняються, вивчаються в обсязі, що вимагає більше часу у порівнянні з тими, що є за кордоном (домашні завдання невеликі у порівнянні з українськими школами). А ще це переважно самостійна робота дітей.
Варіант 3. Один стілець. Онлайн українська школа або офлайн за кордоном. У залежності від ситуації є різні плюси і мінуси. Для нормального самопочуття дитини дитячий колектив є більш важливим у будь-якому випадку, ніж науки. Та й адаптацію в іншому мовному середовищі ніхто не відміняв. Тож масовий вибір – школа за кордоном.
Питання і на сьогодні залишається недопрацьованим. Мабуть, підвішений стан є оптимальним?
Кількість дітей, які залишають українські школи зростає, ця тенденція буде зберігатися.
Щиро…
Освіта.ua
04.01.2023