Е. Павлова: пренебрегая образованием, проиграем

Если мы вовремя не подготовили армию к великой войне, то не стоит повторять ошибку с образованием

Е. Павлова: пренебрегая образованием, проиграем

Автор: Елена Павловажурналистка, художница, автор кота Инжира.

Коли я чую, що МОН не друкуватиме нових підручників, бо війна, я думаю тільки про одне: а росія нові підручники друкуватиме. Бо війна.

Вже не вперше долинають новини від освітян: наш підручник переміг на конкурсі, але коли і чи будуть взагалі друкувати – невідомо.

Я пишу зараз насправді не про підручники, а про те, що освіта в нас – не пріоритет. І культура теж. А у ворога чомусь навпаки – перше, що роблять окупанти – міняють шкільну програму, ставлять своїх учителів, а батькам погрожують вивезти дітей у росію, якщо їх не пускатимуть в російські школи.

Українські вчителі зараз читають нові і нові вимоги до них, що робити, як діяти, яку нову і додаткову відповідальність під обстрілами вони нестимуть і за що. Збентежені, залякані, а потребують турботи і шани.

А вже за десяток днів місце проживання багатьох українців визначатимуть саме навчальні заклади їхніх дітей. Там, де їхня школа. Там, де їхні садочки (як пожартувала подруга «Бо бабуся – це дуже дорога няня, яка бере не грошима»). Навіть якщо там ракети. Або навпаки – там, де нема ракет, але й українською не викладають.

Освіта і культура – це довготермінове планування і перспектива. Як і безпека країни. І якщо ми вчасно не підготували армію до великої війни, хоч увесь світ кричав нам про неї півроку, то не варто повторювати помилку з освітою.

Освіту не можна закидати зараз, бо програємо потім.

Оригинал

Освіта.ua
19.08.2022

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев