А. Иванов: анализ программы зарубежной литературы

У русского языка и литературы в украинской школе должен быть один статус – отсутствует

А. Иванов: анализ программы зарубежной литературы

Автор: Александр Иванов, основатель проекта​ «Переходь на українську».

Моя подруга Дарія Вишенська зробила чудовий аналіз програми зарубіжної літератури в українській шкільній програмі.

Російські твори домінують у обов’язковій програмі зарубіжної літератури і за кількістю творів (24% з усієї програми; для порівняння – лише 2% кращих творів усіх часів згідно з The Guardian належать росіянам), і за годинами, які відведені на їх вивчення.

Вивчення російських авторів починається з першого року викладання зарубіжної літератури (5 клас).

Серед творів і авторів російської літератури, які обов’язкові для вивчення, є неоднозначні:

  • відверто вкрадені: билини про богатирів, байки Крилова;
  • українофоби й імперіалісти: Пушкін, Достоєвський, Тютчев і т. ін.

Графік № 1. Загальний відсоток творів (за кількістю творів), що належать авторам різних країн, у загальній програмі зарубіжної літератури (5-11 класи).

Графік № 2. Кількість годин відведених на вивчення творів, що належать авторам різних країн, у загальній програмі зарубіжної літератури (5-11 класи). «Обов’язкові» – твори, що обов’язкові до вивчення усіма школярами, «За вибором учителя» – твори, які обираються до обов’язкового вивчення вчителем.

Графік № 3. Кількість годин та творів за країною у програмах 5-9 та 10-11 класів окремо. У деяких ситуаціях, за особистим рішенням учителя, є можливість зниження і кількості, і годин вивчення російських творів, але російська література, не зважаючи ні на що, усе одно завжди залишається у трійці найбільш вивчених.

У російської мови й літератури в український школі має бути один статус – відсутня. Або вивчати хіба окремі як приклади шовіністичної та імперіалістської пропаганди, щоб українці зі школи розуміли імперіалістичну ментальність росіян.

Оригинал

Освіта.ua
23.06.2022

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Лиза
А Гоголя Вы причисляете к каким писателям: к русским или украинским? Конечно, "Тарас Бульба" Вам не нравится. А "Ревизор"? "Как Иван Иванович и Иваном Никифоровичем чаи гоняли"?