Е. Середюк: школа в Италии стала глотком свежего воздуха

Учителя привлекают современные технологии и молодежные тренды, а программа немного слабовата

Е. Середюк: школа в Италии стала глотком свежего воздуха

Автор: Екатерина Середюк, аниматор.

Ви знаєте, друзі, після всіх жахів підвалу, евакуаційного поїзду під вий сирен і звуки вибухів, холоду пішого шляху через кордон і такого іншого, школа стала ковтком свіжого повітря.

Це перше, що нарешті викликало в мене посмішку, перше, що змотивувало мою семирічну доньку до комунікації.

Оскільки з документів у нас були тільки українські, а на італійські ми чекаємо досі, школа просто дала нам заповнювати анкету зі слів матері, що страшенно мене порадувало.

У тій самій анкеті питали про харчові алергії та про продукти, що дитина не полюбляє, щоб готувати їй тільки те, що сподобається.

Також мати має право надати контакти трьох осіб, хто може забрати дитину. Якщо людини в цьому списку нема, хай то навіть рідний дядько, дитину не віддадуть. Отаке запобігання кіднепінгу.

У перший день дочка принесла повний портфель і ще два кулька подарунків. І це не просто на честь нас – подарунками зустрічають будь-якого новенького. Також їй подарували листівки всі класи її школи, що ну дуже надихає. А далі почались дива.

Моя мала ну дуже важко сприймала іноземні мови, а тут її навчили базовим словам, а також математичним поняттям на рівні першого класу за три шкільні дні. Сказати, що я була здивована, то нічого не сказати.

У класі є соціальний педагог, що супроводжує всіх дітей, тому школа відкрита для особливих дітей. Це не просто не дивно для них, це в порядку речей.

Зазначу особливий підхід до навчання: учителі залучають так багато сучасних технологій і молодіжних трендів, як тільки можна. Програма дещо слабувата, що на руку нам в сенсі адаптації, але думаю, що це через те, що італійська школа 12-тирічна.

Трохи засмутила шкільна форма, котра дуже нагадує радянську: на цей клімат навесні і восени в ній нестерпно спекотно. Але порадувало, що я підняла це питання в батьківському чаті, посилаючись на відсутність шкільної форми в Україні, батьки підтримали, і ми разом попросили адміністрацію про лояльність. І адміністрація погодилась.

Багато шкільних матеріалів надає школа, програма цікава (наприклад, на природознавстві вони вирощують квасолю, змагаються, в кого краще, вище виросте. Моя перемагає, одразу видно: українка.

P. S. Забула додати: школа працює з 8:30 до 16:15 (приблизно, деякі класи виходять о 16:10, деякі о 16:20), батьки зустрічають дітей на вулиці. Дитина показує вчителю пальцем на маму, мама махає рукою.

Оригинал

Освіта.ua
12.05.2022

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев