Владимир Онацкий: ЗНО в 2022 году – перезагрузка

Вступительная кампания 2022 года обещала быть демократичной и логичной в плане сдачи необходимых тестов

Владимир Онацкий: ЗНО в 2022 году – перезагрузка

Автор: Владимир Онацкийзаместитель директора школы по учебно-воспитательной работе.

Отже, Верховна Рада ухвалила рішення про скасування ДПА та зміни формату ЗНО у 2022 році.

І якщо скасування ДПА було передбачуваним, то щодо ЗНО були сумніви. Я пропонував не поспішати зі скасуванням зовнішнього оцінювання, дочекатися від МОН альтернативи, провести обговорення, і вже потім ухвалювати остаточне рішення.

Однак рішення ухвалено. І тепер ми чуємо з різних джерел про можливий комплексний тест, який складатиметься з української мови, математики та історії України.

Мабуть, авторам видається, що це дуже гарна ідея – одночасне складання трьох предметів. Науково обґрунтованих даних щодо такого тестування та й валідних тестів ніхто не бачив, бо їх просто не існує.

Звісно, будуть як прихильники, так і противники цієї ідеї. Були колись давно Шкільні Тести Розумового Розвитку, але за їхньої допомоги ніхто не набирав студентів до закладів вищої освіти. Вони швидше носили науково-популярний характер. Думаю, що щось схоже запропонують розробники і на цей раз.

Варто зауважити, що вступна кампанія 2022 року обіцяла бути дуже демократичною і логічною в плані здачі необхідних тестів. Щоб поступити на хіміка, потрібно було складати хімію, на географа – географію, а на спеціальність «фізична культура і спорт» - біологію. Майбутні абітурієнти готували саме ці предмети.

І раптом тепер МОН розмірковує про зміну не лише формату вступних іспитів, а й самих предметів. Це – неправильно. Невже дійсно в МОН вважають, що хіміку не потрібно знати хімію, а успішний лікар можливий без знань біології? Хочу сподіватись, що так у МОН ніхто не думає. Тоді ж чому зникли зі вступних іспитів географія, фізика, хімія, біологія та іноземні мови? Мабуть, так простіше. Але ж за таких умов вступне випробування на певні спеціальності перетворюється у фікцію.

Можна погодитись на один комплексний вступний екзамен з двох-трьох предметів. (На певні спеціальності передбачався творчий конкурс, який потрібно зберегти, тому немає сенсу в обов'язковому складанні трьох предметів).

Але при цьому потрібно також зберегти за абітурієнтами право складати ті предмети, які були визначені умовами вступу–2022. Тобто якщо обов'язковими предметами на «біотехнології» були визначені українська мова та біологія, а абітурієнт обрав третім предметом фізику, то потрібно надати йому можливість складати саме ці предмети, адже це і технічно можливо, і буде правильним, та й народна мудрість каже, що коней на переправі не міняють. Це стосується і вступу на інші спеціальності. Давайте не будемо остаточно руйнувати те, до чого йшли багато років.

Щиро сподіваюсь, що здоровий глузд переможе.

Все буде Україна!

Оригинал

Освіта.ua
30.03.2022

Популярные блоги
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Л. Гриневич: дети за границей имеют двойную нагрузку Чтобы избежать двойной нагрузки, необходимо наработать механизм перезачета результатов
Е. Северенчук: для детей важно качество расписания Не так важна нагрузка, как грамотный подход к формированию расписания и рабочего дня ребенка
В. Спиваковский: у родителей очень поменялись приоритеты На первое место вышла безопасность ребенка, на второе – социализация, и только на третье – знания
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев