![]() |
Оккупанты в Луганской области лишают детей возможности получать нормальное образование |
И. Совсун: цель врага – уничтожить все украинское
Автор: Инна Совсун, народный депутат Украины, член фракции политической партии «Голос».
Окупанти на Луганщині вирішили, що можуть не лише принести руйнування, жах та горе, але й позбавити дітей можливості здобувати нормальну освіту.
Батькам однієї зі шкіл у Старобільську, який потрапив під тимчасову окупацію, надійшов лист про те, що відтепер їхня школа належить до системи освіти так званої ЛНР, уроки почнуться за московським часом, а замість української мови, літератури, історії України, правознавства, захисту України – вводиться російська мова та література, всесвітня історія, історія Давнього світу, фізична культура.
Ворог навіть не намагається приховати свою основну мету: знищити все українське, перетворити нас на свою подобу. Утім, опір українців на тимчасово окупованих територіях свідчить, що шансів на це – нуль.
Однак зараз дуже важливо підтримати наших на зайнятих окупантом територіях. Тож уряд має через усі можливі канали зв'язку – смс-сповіщення, електронні листи, через телебачення, доступне на порталі Дія – повідомити освітян та батьків, що мешкають на окупованих територіях, про можливості дистанційного навчання та застерегти від відвідування закладів освіти, які контролюються окупантами. Насамперед тому, що там неможливо гарантувати безпеку дітей.
А тим часом віримо в ЗСУ та чекаємо, що скоро діти зможуть знову повернутися до навчання на всій території України.
Постскриптум. Херсонські школи з понеділка відновили навчання – у дистанційному режимі. Схоже, безстрашні херсонці вирішили просто ігнорувати існування москалів у рідному місті, бо ті не варті їхньої уваги.
Освіта.ua
17.03.2022