Е. Стадный: кредит для высшего образования

Льготный кредит – это победа, потому что это инвестиции, на которые обычно никогда нет финансирования

Е. Стадный: кредит для высшего образования

Автор: Егор Стадный, эксзамминистра образования и науки, вице-президент по бакалаврским программам KSE.

Парламент прийняв бюджет на 2022 рік. Це був останній крок у формальній процедурі залучення кредиту на 200 млн доларів від Світового банку для розвитку вищої освіти.

Відтепер це повноцінно вже стадія реалізації проекту. Ці кошти підуть на реновації на кампусах, оновлення навчального та дослідницького обладнання, цифрової інфраструктури та комп'ютерного тестування, на підтримку реформ тощо.

Це перемога, бо це інвестиції, на які зазвичай ніколи немає фінансування. Це перемога, бо сам кредит шалено пільговий, особливо порівнюючи його ставки та термін повернення з тими умовами, під які зараз Україна позичає гроші.

І у цієї перемоги є кілька батьків. Лілія Гриневич, яка розпочала цей процес ще у 2016 році та повернула довіру Світового банку до системи української освіти, а вона, повірте, була серйозно підірвана після відверто проваленого проекту у 2010 році.

Aнна Новосад, яка ще керівницею міжнародного напрямку МОН, а потім і на посаді міністерки, віддала частинку душі цьому проекту, ставлячи його за пріоритет.

Олександра Гусак та Катерина Супрун ретельно супроводжували перемовини при усіх міністрах.

Мені випала доля супроводжувати проект аналітично ще з 2018 року, а під час роботи в МОН структурувати його нинішні компоненти.

Це був довгий шлях, на якому часом були важкі перемовини, та ще довший шлях попереду.

Я дуже вболіваю за те, щоб ці кошти принесли справжню користь українським викладачам та студентам.

А за лінком сторінка проекту в базі Світового банку, де можна дізнатись усі деталі та моніторити хід проекту.

Оригинал

Освіта.ua
03.12.2021

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев