Н. Пипа: в бюджете-2022 снова и победа, и предательство

Бюджет образования – раунд 2, или что изменилось в образовательном бюджете-2022 ко второму чтению?

Н. Пипа: в бюджете-2022 снова и победа, и предательство

Автор: Наталья Пипа, народный депутат Украины от фракции «Голос», секретарь Комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций.

Бюджет освіти – раунд 2. Що змінилося в освітньому бюджеті–2022 до другого читання?

Знову перемога й зрада разом...

Перемоги:

  • Нова українська школа (НУШ) – додали 150 млн грн (я пропонувала додати 256 млн: на навчання вчителів і безбар'єрний простір).
  • Загальнодержавні заходи у сфері освіти – додали 517 млн грн.

Зради:

  • Прибрали субвенцію на обладнання харчоблоків у школах – 1,5 млрд грн. Хоча насправді не зовсім прибрали, а перекинули на Міністерство розвитку громад та територій. Але чому питанням харчоблоків у школах має займатися Мінрегіон, а не освітяни?
  • На «Президентський університет» – до 100 млн грн додали ще 400 млн.

Я за те, щоб в Україні були якісні університети світового рівня. Але:

1. Замість того щоб витрачати кошти на ще одну будівлю університету, Президенту і МОН варто подумати, як оптимізувати існуючі університети, яких у нас більше 200. Давайте краще підтримувати ті університети, які дають високий рівень освіти, а не «вигадувати велосипед».

2. Там, де великі гроші, там великі корупційні ризики. Ми й до першого читання не розуміли, хто і як буде використовувати ті «університетські» 100 млн грн, не кажучи вже про 500 млн.

3. Загалом на проект «Президентський університет» піде 4,6 млрд грн. Ви уявляєте, що можна було б зробити на ці кошти? Для порівняння: річний бюджет розвитку Львова (міста – майже мільйонника) у 2021 році складає 3,7 млрд грн. На що можна використати такі кошти? На об'єкти інфраструктури: оновлення доріг, лікарень, садочків, шкіл, будівництво та оновлення об'єктів тощо.

А ми будуємо черговий університет...

Це наче купити на останні гроші крутий смартфон, а потім їсти «мівіну».

Оригинал

Освіта.ua
01.12.2021

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев