В. Онацкий: низкая соцответственность педагогов

Педагоги – это люди с низкой социальной ответственностью перед собственной семьей

В. Онацкий: низкая соцответственность педагогов

Автор: Владимир Онацкийзаместитель директора школы по учебно-воспитательной работе.

Нещодавно прем'єр-міністр пан Шмигаль заявив, що відповідальність освітян перед дітьми, перед їхніми батьками й колегами має бути надзвичайно високою. Мова йшла про необхідність запровадження обов'язкової вакцинації педагогів. Отже, зараз соціальна відповідальність освітян низька?

Узагалі, варто зазначити, що в нашому суспільстві міцно закріпилось поняття «особа з низькою соціальною відповідальністю» як синонім до поняття «повія», і значно рідше асоціюється з безхатченками. Тепер же, з легкої подачі прем'єра, цей ряд можна поповнити освітянами.

Ну, що ж, пане прем'єре, давайте поговоримо про низьку соціальну відповідальність вихователів дитячих садочків, вчителів шкіл, керівників гуртків позашкільних закладів.

Для того щоб стати вихователем, учителем, людина повинна п'ять років провчитися у виші, а потім щороку проходити підвищення кваліфікації та раз на п'ять років атестуватися. Крім того, необхідно відповідати стандарту вчителя – документу, де на 45 сторінках розписано, яким має бути педагог, що знати, у чому розбиратись, що вміти.

І при цьому початкова ставка педагога ледь-ледь перевищує 4000 гривень, а ставка педагога вищої категорії 6400. І пропрацювавши все життя вихователем, учителем, пенсіонер має продати собаку, щоб заплатити за опалення.

Таке ставлення в суспільстві до освітян сформувалось не сьогодні, на це пішли десятиріччя. У 90-ті замість зарплатні видавали довідки про її заборгованість. На початку нульових потрібно було в судах виборювати права, гарантовані 57 статтею. Пізніше скасували пенсію за вислугою років, і ті, хто вже відпрацював від дзвінка до дзвінка 25 років, змушений працювати ще додатково до 20 років, щоб вийти на пенсію.

У 2019 році освітянам обіцяли зарплатню 4000 доларів, молодим педагогам одноразову допомогу у 10 прожиткових мінімумів, а замість того допомогу зарили в дороги та скасували постанову уряду, яка передбачала хоч якесь покращення життя педагогів.

Прем'єр-міністр абсолютно має рацію: педагоги – це люди з низькою соціальною відповідальністю. Тільки низькою ця відповідальність є не перед учнями, їхніми батьками чи колегами. Ця відповідальність є низькою перед власними дітьми, яким педагоги не можуть часто придбати найнеобхідніше, перед власними батьками, яким не можуть забезпечити безбідну старість, перед самими собою, адже, працюючи на 1.5-2 ставки, учителі просто скорочують тривалість свого життя.

Утім, це нікого не хвилює. Мінфін порахував, що в Україні 36000 зайвих вчителів, яких потрібно позбавлятись. І країна впевнено крокує в цьому напряму: у 2020 році – дискримінаційний закон про «Про повну загальну середню освіту», у 2021 – обов'язкова примусова багаторазова вакцинація педагогів.

Педагоги можуть витримати все, адаптуватися до всього. Але є межа. Кожна людина має право вільно розпоряджатися власним тілом. Учитель – не вівця і не теля, щоб його примусово прищеплювали, щоб над ним проводили досліди.

Багато педагогів пройшли вакцинацію, піддавшись пропаганді, і я серед них. Важко перехворівши, я вакцинувався, на жаль, наслідки цієї вакцинації я відчуваю вже кілька місяців. Наслідки вакцинації відчувають 90 відсотків моїх друзів і знайомих, які її пройшли. Зрозуміло, що люди не бажають вакцинуватися і погіршувати стан свого здоров'я, особливо ті, хто перехворів та має антитіла. Тому і вийшли тисячі людей на акції протесту проти примусової вакцинації. Тому й об'єднуються.

Пан Шмигаль каже про низьку соціальну відповідальність педагогів. А яка ж відповідальність держави перед педагогами, перед усім народом? Варто лише пригадати, як місяцями нас примушували сидіти вдома, коли самі веселилися у «Велюрі», або як забороняли відвідувати парки і усім відділком поліції витягували хлопця з Дніпра… Пізніше урядовці зізнались, що єдина мета усіх цих дій – залякати людей.

І ось тепер ухвалили постанову, за якою керівники навчальних закладів змушені відсторонювати працівників навчальних закладів від роботи, позбавляти їх засобів до існування – це соціальна відповідальність? Поліціянти змушені викидати з транспорту людей та штрафувати їх на величезні суми.

А який наступний буде крок уряду? Навіть боюсь прогнозувати. Але, за будь-яких умов, народ завжди об'єднується проти неправди і перемагає, це історично доведено. Тож будьмо!

Оригинал

Освіта.ua
04.11.2021

Популярные блоги
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Л. Гриневич: дети за границей имеют двойную нагрузку Чтобы избежать двойной нагрузки, необходимо наработать механизм перезачета результатов
Е. Северенчук: для детей важно качество расписания Не так важна нагрузка, как грамотный подход к формированию расписания и рабочего дня ребенка
В. Спиваковский: у родителей очень поменялись приоритеты На первое место вышла безопасность ребенка, на второе – социализация, и только на третье – знания
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев