Е. Щепетильникова: вакцинация студентов против ковиду

Многие универитеты в мире приняли решение требовать вакцинацию не только от преподавателей, но и от студентов

Е. Щепетильникова: вакцинация студентов против ковиду

Автор: Елизавета Щепетильникова, образовательный эксперт.

З підготовкою до 1 вересня, можливо ви не мали нагоди прослідкувати, як університети у світі готуються до нового навчального року. Багато хто планує почати навчання в аудиторіях (offline) в США, Канаді та Китаї. Цікавим є те, що чимало закладів вищої освіти у світі прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а й від студентів. Звісно, мова тут піде про вакцинацію тих, хто досяг відповідного віку та не має медичних протипоказань.

У Гонконзі політика університету досить ліберальна. Вони опитали студентів та викладачів щодо наявності вакцинації. Вакцинують прямо в університетській лікарні «Сіноваком» уже досить давно. До початку нового навчального року зробили ще і спеціальні дні вакцинації Комірнати (Pfizer-BioNTech). Проводили вебінари щодо переваг вакцинації для студентів та працівників Університету Гонконгу. До речі, вакцинуватися Комірнати в Гонконгу давно вже дозволено всім, хто має 12 років.

Політика канадських університетів менш поступлива. Університети Торонто та Оттави вимагають вакцинацію студентів для поселення в гуртожитки.

А от найбільш вимогливими стали США, що може багатьох здивувати. Більше 830 коледжів та університетів прийняли рішення про обов'язкову вакцинацію. Швидше за все, ця цифра буде збільшуватися, адже минулого тижня адміністрація з їжі та ліків США (Food and Drug Administration) надалa повну сертифікацію для вакцини Комірнати. Після цього штат Массачусетс вже прийняв рішення, що вакцинація вимагатиметься у всіх закладах вищої освіти штату.

Звісно, не бажаючих вакцинуватися в США багато. Студенти університету Індіани навіть подали в суд на заклад вищої освіти за відповідну вимогу. Проте судді вже декількох інстанцій вирішили, що університет має право встановлювати цю вимогу. На думку суддів, студенти, які не бажають вакцинуватися, можуть перевестися на навчання до іншого закладу.

В Україні декілька закладів вищої освіти також прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а і від студентів, які планують проживати у гуртожитках. Таке рішення обурило частину студентів та їх батьків. Проти зобов'язання вакцинуватися виступили і в Українській асоціації студентів - UAS, а міністр освіти заявив, що університети не мають права висувати такі вимоги.

А що ви думаєте? Чи мають університети вимагати від студентів (звісно, тих, хто досяг 18-річчя та не має медичних протипоказань) вакцинацію? У нас же традиційно для навчання в усіх закладах освіти є перелік необхідних вакцинацій, чи потрібно додавати вимогу ще і вакцинації проти COVID-19?

Оригинал

Освіта.ua
31.08.2021

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев