Игорь Ликарчук: можно ли создать идеальный учебник?

В современной информационной среде любой учебник обречен не быть идеальным

Игорь Ликарчук: можно ли создать идеальный учебник?

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Дивлюся на світлини зі слухань в комітеті Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій на тему: «Якість підручників та посібників для Нової української школи» та думаю таке:

1. А обличчя на світлинах майже всі ті самі. Котрі й раніше на таких чи інших слуханнях одобрямсували… Чи раніше ці обличчя не добачали, а тепер прозріли? Чи раніше не хотіли прозрівати, а тепер дійшло? Сумніваюся. Не буде ніякого пива із цього дива.

2. Чи можна створити ідеальний підручник, навіть якщо буде закон про підручники? Думаю, що не можна. Бо в сучасному інформаційному середовищі будь-який підручник приречений не бути ідеальним.

3. Чи вирішує новий закон проблему якісної експертизи підручників? Думаю, що не вирішує. І вона не буде вирішена до тих пір, поки експерти не набудуть унормованого статусу, доки не буде вирішене питання їхньої сертифікації, а за експертизу їм будуть платити так, як того варта справжня експертиза. А не так, як платять зараз. Тому очікувати кращої експертизи в найближчий час – марна справа. Чи регулює це питання законопроект?

4. Якщо зберігається існуюча практика забезпечення підручниками і лише унормовується, то від цього мало що зміниться. Не знаю, чи передбачено законопроектом, що підручники повинна купувати школа, маючи на це кошти. А не чиновники, як це робиться зараз.

5. І найголовніше. Чи потрібний безплатний підручник? Наскільки я знаю, подібна практика лишилася тільки у нас, у Росії та Білорусії.

Оригинал

Освіта.ua
26.05.2021

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев