В. Онацкий: вопрос завершения учебного года

Во многих школах учебные занятия продолжатся и в июне, чтобы выполнить требования закона

В. Онацкий: вопрос завершения учебного года

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Питання завершення навчального року, безумовно, хвилює всіх дотичних до шкільної освіти. Тим цікавіше читати рекомендації пані Любомири Мандзій, заступниці міністра освіти і науки, викладені в листі МОН № 1/9-218 «Про організоване завершення 2020/2021 навчального року...».

Отже, у зв'язку зі зверненнями здобувачів освіти, їхніх батьків і педагогічних працівників стосовно організації завершення 2020/2021 навчального року міністерство повідомило наступне: «Відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня, при цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників».

Як же зрозуміти, що в рекомендаціях немає згадки про те, що навчальні заняття тривають не менше, ніж 175 днів, про що ще кілька днів тому сповіщали представники МОН та освітній омбудсмен?

Усе просто: навчальний рік закінчується до 1 липня, тобто педагогічним радам потрібно обґрунтовувати своїм рішенням виконання освітніх програм та тривалість навчальних занять (враховуючи норму про 175 робочих днів, адже вона є чинною).

Затверджуючи структуру навчального року, ми передбачали, що навчальні програми виконаємо до 28 травня. Все йде за планом. Однак зі святом «Останнього дзвоника» багато питань, адже на 28 травня призначено ЗНО з математики…

Відсутність у рекомендаціях згадки про 175 робочих днів – це, безумовно, поступка міністерства, проте прямо ж не сказано, що цю вимогу законодавства можна проігнорувати. Можу лише передбачити, що в багатьох школах навчальні заняття таки продовжаться і в червні, щоб виконати вимогу закону.

Отже, після опрацювань рекомендацій МОН ще є багато запитань, а тому актуальними залишаються вимоги щодо удосконалення законодавства, сформульовані в петиції до Президента України.

Оригинал

Освіта.ua
28.04.2021

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев