Е. Еременко: годовой отчет НАЗЯВО выложен на сайте

Все составляющие годового отчета опираются на собственные данные и информацию из открытых источников

Е. Еременко: годовой отчет НАЗЯВО выложен на сайте

Автор: Елена Еременко, заместитель главы в Национальном агентстве по обеспечению качества высшего образования.

Якщо зважати на попит і запит, то не було останнім часом у медіапросторі освітянської спільноти більш очікуваної події, аніж Річний звіт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти-2020. І ось він викладений на нашому офіційному сайті.

За формою – це збірка трьох документів, як цього вимагає Закон України про вищу освіту.

Доповідь про  якість вищої освіти в Україні містить статистичну інформацію щодо закладів вищої освіти, здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників, вступу до ЗВО. Окремим розділом ґрунтовно проаналізовано стан внутрішніх систем забезпечення якості вищої освіти в закладах вищої освіти, його зміст дозволяє сподіватися на їх сталий розвиток. Завершує доповідь дослідження про парадигму академічної доброчесності в українських закладах вищої освіти.

Звіт про діяльність Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти охоплює різні аспекти нашої роботи. Розпочинає його Звіт самооцінювання (SAR), виконане за методикою аналогічних звітів інституцій, які опікуються питаннями якості вищої освіти у Європейському освітньому просторі. Провідний на сьогодні сегмент роботи Національного агентства, упроваджений від ідеї до втілення,  - це акредитація освітніх програм, до Звіту увійшли її узагальнені результати за минулий рік. Розділ 3 Звіту змістовно охоплює роботу всіх структурних підрозділів Секретаріату як постійно діючого органу Національного агентства. Варто відзначити, що вони працюють командно, тому інформація загалом охоплює показники діяльності Національного агентства. Найбільш результативним у минулому році став напрям інтернаціоналізації, йому присвячений Розділ 4 Звіту.

Третій документ – підготовлені Національним агентством Пропозиції щодо законодавчого забезпечення якості вищої освіти (проєкти нормативних документів та пропозицій змін до чинної законодавчої бази не лише з питань вищої освіти, а й з тих, які дозволять їх удосконалити).

Також важливим напрямом діяльності є популяризація роботи Національного агентства. Додаток містить як перелік публікацій у міжнародних виданнях, так і дописи членів Національного агентства із актуальних питань.

Усі складові Річного звіту спираються на власні дані та інформацію з відкритих джерел, яка оформлена належними посиланнями.

Матеріал для подальшого аналізу та узагальнень маємо. Працюємо далі. 

ЧИТАТИ ЗВІТ

Освіта.ua
05.02.2021

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев