Н. Андреев: обязательная ДПА по математике - наконец!

Математика - это не о знании интегралов или аксиом, это о способе мышления и модели принятия решений

Н. Андреев: обязательная ДПА по математике - наконец!

Автор: Никита Андреев, и. о. главы Общественного совета при МОН.

З цього року державна підсумкова атестація з математики стає обов'язковою. І це перемога нічим не менша, ніж блокування пропагандистських телеканалів. Поясню, чому.

Протягом останнього десятиліття рівень знань українських абітурієнтів з математики катастрофічно прямував на дно. Про це дуже добре знають учителі в школах, викладачі у вишах. Я це добре бачив, працюючи членом експертної комісії з встановлення порогового балу «склав/не склав» зовнішнього незалежного оцінювання.

Без математичних знань у житті складно. Причому не тільки самій людині, але і її оточуючим, суспільству, державі. Математична компетентність є однією з найважливіших згідно Європейської довідкової рамки ключових компетентностей.

Попри примітивне сприйняття математики деякими людьми переважно гуманітарної спрямованості, математика присутня в нашому житті скрізь і всюди. Навіть у мистецтві, спорті, психології, педагогіці тощо. Я вже не кажу про сучасну медицину чи публічне врядування, їх без математичного апарату взагалі неможливо уявити. У кінцевому рахунку це впливає на якість суспільства та успіх держави.

Кожен наш день, хвилина чи мить – це реалізація одного з нескінченної кількості варіантів, вірогідність якого безперечно змінюється в залежності від появи/зникнення певних змінних. Це теж математика.

Знання математики, вміння на підсвідомому рівні користуватися математичним апаратом дозволяє бути заможнішим, здоровішим, краще планувати свій час, розподіляти ресурси. Логіка, якої бракує багатьом людям, теж «донька» математики.

Ще раз, математика –  це не про знання формул/інтегралів/аксіом тощо. Це про спосіб мислення, про модель прийняття рішень.

Дуже радий, що нарешті це сталося. Велика заслуга в цьому всього колективу Українського центру оцінювання якості освіти.

Впевнений, що тепер на важливість вивчення математики більшу увагу звертатимуть і керівники закладів освіти, і педагоги, і батьки, і самі випускники.

Оригинал

Освіта.ua
04.02.2021

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
скептик
Скажите, Никита Андреев, и. о. главы Общественного совета при МОН, зачем, например, певцу математика? А зачем она нужна артисту оригинального жанра, или пианисту, клоуну, балерине, писателю, поэту? Вы действительно уверены, что "шлёпать" нужным предметом" по правильным клавишам нельзя без знаний математики? Вы ДУРЕНЬ, хотя и кичитесь знаниями в математике.
Світлана
Для скептик: Ви артист? піаніст? клоун?Ви статтю почитали? Або хоча б перше речення? Математика - це, як правильно сказав автор статті, спосіб мислення. А щоб обзивати когось дурнем, великого ума не треба. Тим більше мислення.
Комментировать