А. Парфенова: это не реформа, это смена вывески

Поступление в 10 класс должно происходить по результатам внешнего независимого оценивания по рейтингу

А. Парфенова: это не реформа, это смена вывески

Автор: Алена Парфенова, соучредитель ОО «Батьки SOS».

Сьогодні відбулась колегія Департаменту освіти Києва щодо трансформації закладів. Так от, шановні батьки, дуже прошу, не панікуйте щодо зміни статусу закладу освіти і не ведіться на фейкові новини про закриття 10 класів. Не беріть участь у вайбер чатах щодо повідомлень некомпетентних людей «наш заклад з вересня цього року у 10 клас не переводить». Це вже точно, що неточно.

Перше, що всі мають знати, так це те, що всі чиновники, усіх рівнів, освітяни, експерти, принаймні у Києві, дуже чітко бачать проблему і колізію в законах, тобто два різні строки закінчення трансформації закладів освіти: і 2022 рік, і 2024 рік.

Абсолютно всі бачать дискримінацію щодо вступу у 10 класи, це коли одних учнів переводять, а інших відраховують, і вони все літо шукають собі місце у 10-ий клас.

Є розуміння , що реформа школи - це про якість, а не зробити так, щоб нічого не змінити. Є вже прецеденти, коли маленьке місто з 10 школами просто змінили назву зі школи з поглибленим вивченням чогось на ліцей 1-3 ступеня. Це не реформа, це зміна вивіски.

Тому рішення сьогоднішньої колегії є абсолютно правильним: звернутись до МОН, до нардепів із питанням внесення змін та унормування всіх розбіжностей та забезпечення рівного доступу до повної загальної середньої освіти.

Моє глибоке переконання, що вступ до 10 класу має відбуватись за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за рейтингом, і вже точно не влаштовувати чергову корупційну складову при вступі до 10 класу.

Оригинал

Освіта.ua
27.01.2021

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Взагалі не маю розуміння як можна впроваджувати такі зміни в освіті. КУ закріплено - обов’язкове надання державою безкоштовної ПОВНОЇ середньої освіти кожному громадянину (ст. 53). Конституція стоїть над законом. Тоді як можна приймати такий закон? Чи все вірно?
Галина
Для Андрій: В чому Ви вбачаєте порушення КУ? повна середня освіта надається не лише школами, а й ПТУ та технікумами. В 10 клас мають іти лише ті, хто буде вступати до вишів. Інші - повиння йти і отримувати спеціальність одночасно з повною середньою освітою
Андрій
Дякую за відповідь. Невпевнений у рівні викладання в подібних безкоштовних закладах, а ті що за оплату зовсім не дешеві. Та й свідомий вибір дитині краще робити не в 9-му класі, а все ж таки з 11. Після 11 є можливість обирати усю палітру вишів на вступ, коли ПТУ та технікуми не дають такої можливості. Тобто вже з 9 класу учень має обрати собі професію. Як на мене, це погіршення, а не покращення для дитини. Але в кожного своя думка. Ще раз дякую за прояснення.
Галина
Для Андрій: навіщо дитині, яка сдатна опанувати предмети лише на початковому рівні витрачати час, нерви вчителів і батьків. слід чітко визначатись зі своїм рівнем здібностей, тотді не буде тих, хто не спроможний здати ЗНО навіть на рівні вгадуваня. А професію кожна людина змінює декілька разів протягом життя, тим більше, що на повторне навчаття і ПТУ відсутнє обмеження.
Комментировать