А. Сененко: что «порезали» в бюджете на образование

На фейковый фонд Президента у нас средства есть, а на подготовку детей с оккупированных территорий - нет

А. Сененко: что «порезали» в бюджете на образование

Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.

Я таки чогось не розумію.

Прочитав у новинах, що до другого читання в бюджеті пропонують додатково порізати видатки на освіту і науку на 4 мільярди гривень.

А на офіс генпрокурора – докинути на 2 мільярди більше.

На МВС – ще сипонути майже 800 мільйонів (це тим, у кого і так безліміт на отримання грошей з антиковідного фонду).

Наскільки розумію я – прокурори та підопічні дуже потужного міністра є чи не найефективнішими структурами в країні (що там справа Шеремета?).

Але ще більше дивує мене інше.

Переглянув у  пості депутата Романа Грищука детальні таблиці, куди що додали / забрали в освіті і науці (дякую, дуже корисно і наочно).

З суттєвого, що додали, і що стосується саме науки, це:

  • Створення сучасної спеціалізованої лабораторії для роботи з інфекційними матеріалами - майже 60 млн. – нарешті.
  • Національній академії медичних наук додали майже 1 мільярд - нормально, аби тільки на діло.
  • На забезпечення житлом вчених НАН України - 60 мільйонів - вірний крок, бо на зарплатню у 5–6 тисяч гривень навіть знімати житло неможливо.

З суттєвого, що забрали по науці:

  • 1 мільйон 168 тисяч гривень – з Національного фонду досліджень. Наче сума і невелика, але це принципове питання, і в кінці я поясню, чому.
  • 112 мільйонів з наукової і науково-технічної діяльності установ НАН України - це особливо цинічно, враховуючи, що ці установи вже кілька років поспіль не можуть забезпечити навіть повноцінний робочий тиждень через брак фінансування.

То в чому я бачу головну проблему?

В тому, що фейковий Фонд Президента з підтримки освіти, науки і спорту на цілих 500 мільйонів гривень – продовжує своє існування.

Популістично мертвонароджений Петром Порошенком фонд, який жодного разу не запрацював, продовжує традиції «резервування» коштів нібито на науку і освіту і за каденції Зеленського.

Дуже зручно – треба «сострічь» півмільярда на антиковідний фонд (як і сталося цього року), щоб потім закатати в асфальт чи віддати МВС – ось і є фонд, який не працює, бо «вижєпонімаєтє странавопасності, но ми жє дєньгі видєлялі, ви жє відєлі».

І з року в рік в кожному бюджеті цей фонд у пересічних створює ілюзію, що держава на півмільярда більше піклується про науку та освіту.

На цьому фоні зрізання 1 мільйона 168 тисяч гривень з Нацфонду, що довів свою дієвість, виглядає знущанням.

Як і зрізання 112 мільйонів з наукових установ.

Я дуже прошу, зарийте цей фейковий фонд президента туди, звідки Ви його весь час викопуєте, припиніть його ґвалтувати, залиште його в спокої, не будьте блазнями.

Бо якщо процитувати пост Романа і подивитися, що ще порізали в освіті чи науці, то нудити від цього фонду починає ще більше:

"...

Найбільше забрали з 

  • Академії наук (мінус 200 мільйонів);
  • Фонду розвитку закладів передвищої і вищої освіти (мінус 500 мільйонів, які пішли б на капітальний ремонт гуртожитків чи на обладнання для навчання);
  • з базового фінансування універів (800 мільйонів);
  • з базового фінансування профтеху (200 мільйонів). 

Освітня субвенція на школи зменшилася на 3 мільярди порівняно з першим читанням.

Жодна з пропозицій комітету освіти, науки та інновацій не врахована.

Не враховано необхідне збільшення фінансування Національного фонду досліджень, який за рік роботи довів свою ефективність. Не врахована пропозиція збільшити фінансування Антарктичній станції «Академік Вернадський», яка без сумніву є гордістю країни на світовій арені.

Немає в бюджеті фінансування підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій.

Немає в бюджеті субвенції на автобуси, які необхідні для завершення реформи децентралізації і оптимізації мережі шкіл в регіонах.

..."

Тобто, на фейковий фонд у нас є, а на підготовку дітей з окупованих територій, що в очі не бачать ані української мови, ані історії України – немає.

Злюся. Дуже злюся.

Майте гарний день.

Оригинал

Освіта.ua
03.12.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев